Boisz się ognistej czerwieni? Niepotrzebnie! Wystarczy wiedzieć, jak ją nosić

Antoni Kwapisz
14.03.2018

Czerwony jest prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnym kolorem. Nic dziwnego, że tak rzadko pojawia się na wybiegach mody, a jeśli już, to zwykle w formie dodatku do głównego elementu stylizacji. Szkoda, bo czerwień jest bardzo wyrazista i prawidłowo noszona może znakomicie podkreślić atuty Twojej urody. Wciąż nie jesteś przekonana? W takim razie przeczytaj nasz poradnik.

Czerwony – kolor pełen symboliki

Większość pań stara się unikać czerwonych ubrań, ponieważ ten kolor ma w sobie bardzo mocną symbolikę. Kojarzymy go z silnymi emocjami, miłością, namiętnością, ale także rządzą władzy czy bezwzględnością. Trudno się zatem dziwić, że nie wszyscy chcą aż tak wyróżniać się na ulicy i skupiać na sobie wzrok przechodniów, kolegów z pracy czy gości przyjęcia.

Czerwonych stylizacji na pewno nie możemy polecić paniom, które lubią pozostawać w cieniu i cenią sobie skromność. Jest to natomiast świetny wybór dla tych kobiet, które odważnie idą przez życie, chcą podkreślić swoją niezależność, przebojowość i stać się liderkami grupy. Z tego punktu widzenia jest to naprawdę fajny wybór dla pań na kierowniczych stanowiskach.

Rada

Kolor czerwony niejedno ma imię. Jeśli masz jasną karnację, wybierać ubrania w ciemniejszej, głębszej tonacji, np. koralowej czerwieni. Z kolei panie o śniadej cerze mogą stawiać na tzw. czerwień strażacką – bardzo intensywną, wręcz jaskrawą.

Nie do przesady

Czerwona stylizacja jest niezwykle efektowna, ale można ja bardzo łatwo zepsuć zapominając o dodatkach. Ważne jest zrównoważenie jaskrawego, intensywnego koloru. Możesz to zrobić na wiele sposobów, np. przy pomocy biżuterii, butów, torebki, makijażu czy innego elementu garderoby.

Jeśli chcesz założyć czerwoną sukienkę, to dobierz do niej np. buty w kolorze nude oraz czarny lub granatowy żakiet. Pamiętaj o srebrnej, ewentualnie koralowej biżuterii i zdecydowanie bardziej pastelowym makijażu.

W tworzeniu stylizacji z dominacją czerwieni najważniejsze jest to, by nie przesadzić. W przeciwnym razie całość będzie prezentować się nazbyt wyzywająco lub wręcz kiczowato. Pamiętaj o tych zasadach, a bez trudu okiełznasz ten – mogłoby się wydawać – bardzo problematyczny kolor. Czerwony nie gryzie i może być świetnym sposobem na podkreślenie swojego stylu. Trzeba go tylko używać z głową i z gustem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.