Co zapakować do torby na siłownię?

Maciej Piwowski
06.12.2016

Wybierając się po raz pierwszy na siłownię możesz się zastanawiać co warto spakować do torby sportowej. Nie chcesz, żeby ci czegoś zabrakło, a idąc tam pierwszy raz możesz o czymś łatwo zapomnieć. W tym artykule podpowiemy ci co powinna zawierać w sobie idealna torba treningowa - tak abyś nie miał żadnych problemów z jej spakowaniem. O jej zawartość spytaliśmy klubowiczów z CityFit w Warszawie, którzy podzielili się z nami własnymi spostrzeżeniami w tej kwestii.

Strój sportowy

To podstawowa rzecz, jaka powinna się znaleźć w torbie sportowej. Ważne aby był on lekki oraz przewiewny – w końcu będziesz się dużo pocił (no, chyba, że nie zamierzasz się zbytnio wysilać). Lepiej przebierać się w szatni, bowiem po prysznicu będziesz mógł założyć swoje normalne ubrania, a te przepocone wrzucisz do reklamówki. Niezbędne są buty na zmianę - nie chodzi tylko o czystość jaką zachowasz w budynku, ale także o wygodę - na siłownię dobrze jest zabrać buty z dobrą amortyzacją - będziesz wykonywał różne ćwiczenia, a odpowiednie obuwie będzie chronić twoje kości i stawy dolnych kończyn. Dobrze jest też zabrać klapki pod prysznic ze względów higienicznych.

Ręczniki

Ale zaraz, zaraz? Czemu mówimy o ręcznikach w liczbie mnogiej? Przecież jeden nam w zupełności wystarczy! Otóż nie. Na siłownię dobrze jest ze sobą zabrać co najmniej dwa ręczniki - pierwszy, który weźmiemy na salę, oraz drugi, którego użyjemy po wzięciu prysznica. O ile z drugim nie masz problemu, to pewnie zastanawiasz się po co ci ręcznik na salę. Spieszymy z tłumaczeniem - podczas wzmożonego wysiłku fizycznego człowiek bardzo się poci podczas i dobrze by było abyś używając różnych przyrządów czy mat podkładał pod siebie ręcznik - dzięki temu inna osoba nie będzie miała styczności z twoim potem. Oczywiście to tylko pierwszy etap zachowywania zasad higieny – po skorzystaniu z przyrządu nie zapomnij przemyć go dostępnym na Sali płynem.

Wodę albo izotonik

To, co będziesz pił podczas ćwiczeń, zależy wyłącznie od ciebie, jednak nie warto zapominać ogólnie o nawadnianiu. Ćwicząc i pocąc się, pozbywamy się z organizmu wody i musimy ją stale uzupełniać. Dobrze mieć napój w wygodnym pojemniku – takim, z którego woda się nie wyleje, jeżeli się wywróci. Dostępne są specjalne butelki, które można kupić za parę złotych zarówno w Internecie jak i w sklepach stacjonarnych czy na samych siłowniach.

Kosmetyki

Po ciężkim treningu chcesz się wykąpać, więc potrzebne są ci kosmetyki - najlepsze będą te dwa w jednym, czyli szampon i żel pod prysznic w jednym. Będą mniej ważyć, a to także chcemy ograniczyć. Nie zapomnij o gąbce jeżeli nie wyobrażasz sobie bez niej kąpieli. Warto też mieć przy sobie antyperspirant czy balsam – często bieżąca woda powoduje wysuszanie skóry.

Coś do jedzenia

Zazwyczaj po treningu będziemy bardzo głodni. Nie ma nic gorszego niż rzucenie się na jedzenie po przyjściu do domu i pochłonięcie znacznych ilości żywności. O wiele lepszym sposobem jest wziąć do torby przekąskę, która zaspokoi pierwszy głód. Często będzie to banan, jogurt naturalny czy batonik energetyczny. Rodzaj jedzenia zależy od diety, którą stosujemy i która wspomaga trening.

Torba sportowa, którą będziemy mieć na siłowni, nie powinna być zbyt ciężka, więc warto do niej zabrać wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy. Do takich należą na pewno ręczniki, strój czy coś do picia. Tego zdecydowanie lepiej nie zapomnieć.

Artykuł powstał we współpracy z CityFit.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.