Czerwona sukienka – stylizacja tylko na specjalne okazje!

Jerzy Biernacki
04.01.2022

Na pewno sama dobrze wiesz, że czerwona sukienka to wyjątkowy element garderoby. Czerwień budzi w nas silne emocje, kojarzy się z erotyzmem, a przede wszystkim mocno rzuca się w oczy. Dlatego na ulicach czy w pracy bardzo rzadko spotykamy osoby noszące czerwone ubrania, nie wspominając już o eleganckich sukienkach. Dlaczego jest to stylizacja zarezerwowana tylko na specjalne okazje? Oto najważniejsze argumenty.

Czerwień nie jest jednoznacznie elegancka

Musisz o tym pamiętać, gdy kompletujesz garderobę na jakieś wielkie wyjście, na przykład bal w operze czy ważne wydarzenie firmowe. Czerwona sukienka niespecjalnie do tego pasuje, ponieważ ten kolor jest bardzo ekspansywny i wielu może uznać Twoją stylizację za wyzywającą. Dlatego czerwoną sukienkę zostaw sobie na imprezy rodzinne oraz w gronie dobrze znanych Ci osób.

Czerwona sukienka nie pozwoli Ci pozostać niezauważoną

Jeśli nie lubisz być w centrum ludzkiego zainteresowania, to w ogóle powinnaś sobie odpuścić zakładanie czerwonej sukienki. Jest to stylizacja zarezerwowana dla pań przebojowych, chcących się wyróżniać i być zauważonymi w tłumie. Nieco bezpieczniejszą opcją będzie tutaj natomiast sukienka w kolorze wytrawnego wina.

Trudno dobrać do niej dodatki

Czerwona sukienka jest dość wymagająca w zakresie dobierania dodatków, ponieważ – pisząc obrazowo – zagarnia dla siebie całą przestrzeń i trudno jest znaleźć takie elementy uzupełniające stylizację, które będą na jej tle dobrze widoczne. Postaw więc tutaj na klasyczne zestawienie czerwieni i żółtego złota.

Nie wybacza problemów skórnych

Bardzo poważną wadą czerwonej sukienki jest to, że podkreśla ona wszelkie niedoskonałości dermatologiczne. Jeśli masz cerę naczynkową, to czerwień nie jest Twoim kolorem – ewentualnie możesz zdecydować się na taką sukienkę dopiero po poradzeniu sobie z problemami skórnymi lub zastosowaniu grubej warstwy podkładu.

Zapada w pamięć

Na koniec argument czysto praktyczny. Czerwoną sukienkę powinnaś zostawić sobie tylko na specjalne okazje, ponieważ taka stylizacja zostanie zapamiętana przez każdą osobę, która Cię w niej zobaczy. Dlatego często mówi się, że jest to sukienka „jednorazowa” i na pewno nie uniwersalna.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.