Dzięki tym prostym trikom pozbędziesz się przykrego zapachu z butów

Maciej Piwowski
02.07.2018

Moda modą, ale najważniejsze jest to, aby w danej stylizacji wyglądać schludnie i czuć się komfortowo. Możesz mieć najdroższe szpilki świata, a i tak nie zrobić dobrego wrażenia w towarzystwie. Powód? Przykry zapach wydobywający się z obuwia. Jego źródłem jest oczywiście pot, który stanowi świetną pożywkę dla bakterii. Stopy każdego człowieka pocą się dość intensywnie, dlatego musisz wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się nieprzyjemnej woni z obuwia. Wcale nie są Ci do tego potrzebne drogie środki chemiczne! Oto kilka sprawdzonych trików.

Torebki z herbatą

Zacznij od tego sposobu, bo przynosi naprawdę świetne rezultaty, a do tego możesz go zastosować od ręki. W każdym domu znajdą się torebki z herbatą, miętą czy innymi ziołami. Weź kilkanaście sztuk i poupychaj je w butach. Zostaw na noc, a rano przekonasz się, że nieprzyjemny zapach zniknął – w rzeczywistości został po prostu wchłonięty przez torebki (a wraz z nim – wilgoć).

Skórka cytryny

To jeden z najlepszych naturalnych pochłaniaczy przykrych zapachów. Drobno pokrojoną skórkę cytryny umieść w płóciennym woreczku i włóż do butów. Wystarczy jedna noc, aby Twoje obuwie zaczęło pachnieć przyjemną wonią cytrusów. Jeśli ten zapach Ci przeszkadza, do skórki cytrynowej możesz dodać odrobinę szałwii.

Węgiel drzewny

Po grillu ze znajomymi nie wyrzucaj wypalonego węgla do śmieci. Może Ci się przydać do neutralizacji nieprzyjemnych zapachów w obuwiu. Drobinki węgla włóż do woreczka (przewiewnego), a następnie umieść w butach. Węgiel drzewny świetnie pochłania zapachy. Ten sposób jest jednak ryzykowny, ponieważ obuwie może przejść spalenizną.

Koci żwirek

Jego zadaniem jest nie tylko absorbcja wilgoci, ale także nieprzyjemnych zapachów. Skoro żwirek działa w kociej kuwecie, to tym bardziej poradzi sobie z odorem wydobywającym się z Twoich butów. Zasyp obuwie kocim żwirkiem na noc – najlepiej wybierz ten naturalny. Rano odkurz obuwie i gotowe.

Soda oczyszczona

Na pewno wiesz, że soda oczyszczona ma bardzo szerokie zastosowanie w różnych pracach czyszczących. Warto jednak wykorzystać także jej właściwości w zakresie pochłaniania zapachów. Sodę wsypujemy bezpośrednio do butów i po kilkudziesięciu minutach odkurzamy. Nie trzymaj jej dłużej, bo może odbarwić wkładkę. Dodatkowym atutem tego sposobu jest to, że soda zabije bakterie mieszkające w Twoich butach.

Wypróbuj któryś z tych sposobów i przekonaj się, jak łatwo możesz pozbyć się przykrych zapachów z obuwia. Pamiętaj jednak, że podstawą jest higiena stóp i częste zmienianie butów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.