Jak nosić transparentne bluzki?

Antoni Kwapisz
10.06.2021

Transparentna bluzka jest bardzo seksowna, odważna, ale może też prezentować się elegancko. Nie jest to oczywiście ciuch dla każdej z nas. Aby nosić takie prześwitujące bluzki musisz być pewna siebie i mieć wyczucie sytuacji. W niektórych okolicznościach transparentna bluzka będzie po prostu niemile widziana i zakładając ją na pewno popełnisz faux pas. Dowiedz się więc, jak nosić transparentne bluzki.

Nigdy saute

To najważniejsza zasada, o której nie możesz nigdy zapominać! Transparentna bluzka nie powinna być noszona saute, czyli bez niczego. Taki look jest dość wulgarny, a już szczególnie w oficjalnych sytuacjach, np. w biurze. Zawsze więc zakładaj marynarkę, żakiet, ewentualnie sweterek czy kardigan, aby zasłonić to, co powinno pozostać zasłonięte.

Odpowiednia bielizna

Decydując się na założenie transparentnej bluzki zwróć uwagę na to, czy nie prześwituje spod niej biustonosz – nie musimy chyba dodawać, że bielizna jest obowiązkowa. Kolor oraz krój i design biustonosza dobieramy zawsze do bluzki. Jeśli np. jest ona biała, to załóż biały, gładki biustonosz, który nie będzie się mocno odznaczać pod materiałem. Daruj sobie natomiast seksowne koronki i wyzywające wycięcia – zostaw je dla partnera na specjalne okazje.

Stosownie do okazji

Transparentne bluzki są na tyle specyficznym elementem stroju, że nie powinno się ich zakładać bez namysłu. Dobrze zastanów się, czy sytuacja, w jakiej się znajdziesz po wyjściu z domu jest adekwatna do skompletowanego przez Ciebie looku.

Transparentne bluzki, w towarzystwie marynarki czy żakietu, dobrze sprawdzają się:

  • w biurze,
  • na randce,
  • w kinie,
  • w restauracji,
  • podczas wyjścia ze znajomymi,
  • na niezobowiązującej imprezie.

Nie powinnaś natomiast zakładać takiej bluzki na bardzo oficjalne spotkania biznesowe, ważne wydarzenia branżowe, eleganckie imprezy wieczorowe, pogrzeb czy nawet ślub. W takich sytuacjach transparentna bluzka może wyglądać zbyt wyzywająco i niepotrzebnie skupiać na Tobie uwagę, co nie jest wskazane, gdy nie Ty jesteś gwiazdą wydarzenia (lub nie chcesz nią być).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.