Jak się ubrać na wideokonferencję?

Antoni Kwapisz
21.01.2022

Wideokonferencje były popularne jeszcze przed pandemią, natomiast obecnie stanowią już biznesowy standard. Przekonaliśmy się, że są nie tylko bardzo wygodne, ale również oszczędzają mnóstwo czasu i pieniędzy. Jeśli sama masz wkrótce wziąć udział w pierwszej wideokonferencji, to na dobry początek sprawdź, jak się na nią odpowiednio ubrać.

Biznesowa schludność to najlepszy wybór

Na wideokonferencję zawsze ubieramy się tak, jak na spotkanie biznesowe twarzą w twarz. Nie ma żadnego powodu, dla którego powinnaś móc pozwolić sobie na luźniejszy strój, poprzez który wyrażasz przecież swój stosunek do rozmówców. Postaw więc na sprawdzony zestaw: dobrze dopasowana bluzka, żakiet oraz ewentualnie delikatna biżuteria.

Zadbaj o „kompletny” strój

Wiele pań (ale i panów) wychodzi z założenia, że skoro widać je tylko od wysokości klatki piersiowej w górę, to nie ma potrzeby np. zakładania spodni czy spódnicy. To bardzo ryzykowne podejście. Wyobraź sobie, co może się stać, gdy np. będziesz musiała nagle wstać lub odejdziesz od komputera nie wyłączywszy wcześniej kamerki. Czy naprawdę chcesz, aby wszyscy zobaczyli Cię w dresie czy w samych rajstopach?

Gustowny, delikatny makijaż

Wideokonferencja nie jest rewią mody, dlatego zadbaj o schludny i profesjonalny wygląd również na poziomie makijażu. Postaw na prosty, biurowy make-up, który będzie się składać z podkładu, delikatnego różu, tuszu do rzęs, ewentualnie kredki do brwi i błyszczyka. W tym przypadku prostota zawsze wygrywa.

Czyste okulary!

Jeśli nosisz okulary korekcyjne, to pamiętaj, że brudne szkła będą doskonale widoczne w świetle kamerki internetowej, a to może zepsuć całą stylizację. Dlatego tuż przed wideokonferencją dokładnie wyczyść okulary i osusz je, aby nie było na nich widać zaschniętej wody, a tym bardziej odcisków palców.

Zadbana fryzura

Na sam koniec zajmij się włosami, które przede wszystkim nie powinny zasłaniać Twojej twarzy. Jeśli masz długie pasma, to upnij je przed wideokonferencją, na przykład w zawsze dobrze wyglądający kok.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.