Jak wybrać pierścionek na prezent?

Niemal każda kobieta ucieszy się na widok pięknej biżuterii którą otrzymuje w prezencie. Co ważne, osobą obdarowującą wcale nie musi koniecznie być mężczyzna. W tym artykule opisujemy kilka porad na temat tego jak dobrać pierścionek!

Materiał pierścionka - który najlepszy?

Pierścionki srebrne, złote, a może jeszcze inny materiał? Wybór jest naprawdę szeroki, a ostateczna decyzja zależeć powinna nie tylko od zasobności portfela, lecz głównie od gustu obdarowywanej osoby. Zanim zaczniesz poszukiwać pierścionka na prezent obserwuj jaki rodzaj biżuterii najczęściej wybiera dana osoba. Ostatecznie, zależy Ci przecież na tym, by chętnie nosiła Twój prezent, prawda? Srebrne pierścionki wcale nie muszą być kojarzone z tańszymi odpowiednikami złota - mało która kobieta nosi na co dzień biżuterię ze złota, więc taki dodatek może być znacznie lepszym wyborem. Pamiętaj też o tym, że srebro jest znacznie bardziej uniwersalnym materiałem - pasuje do prawie każdej stylizacji, podczas gdy złoto może zostać uznane jako zbyt pretensjonalne. Srebro to przy tym równie szlachetny materiał co i złoto, zatem nie ma obaw, że taki podarunek zostanie źle odebrany. Co więcej, w polskich sklepach wybór pierścionków ze srebra jest naprawdę spory, co daje spore pole do popisu przy kupowaniu biżuterii na prezent (warto spojrzeć choćby tutaj http://estore-pl.pandora.net/pl_PL/pier%C5%9Bcionki/) .

Jak dobrać rozmiar?

To chyba najtrudniejsza kwestia przy zakupie biżuterii. Nawet najpiękniejszy pierścionek w niewłaściwym rozmiarze nie da osobie obdarowanej takiej samej radości jak pasująca biżuteria. Owszem, teoretycznie można go potem zamienić na taki w odpowiedniej wielkości, ale wtedy czar zdecydowanie pryska.

Właściwy dobór wielkości pierścionka jest bardzo istotny, ponieważ rozmiary są naprawdę precyzyjne - są to różnice rzędu 0,33 mm, a niedopasowanie biżuterii do ręki powodować będzie znaczny dyskomfort u osoby noszącej - mały będzie powodował ucisk, podczas gdy zbyt duży pierścionek zwyczajnie będzie się zsuwał. Z tego powodu, takich dodatków absolutnie nie należy dobierać “na oko” - choć może Ci się wydawać, że jesteś w stanie odgadnąć wielkość palca. Niestety, będzie to tylko wartość przybliżona. Jak podarować bliskiej osobie biżuterię na prezent, nie znając rozmiaru? Wbrew temu co myślisz, sprawdzenie wielkości nie jest aż tak trudne! Najprościej byłoby zapytać daną osobę o wielkość palca, lecz wtedy trudno mówić o niespodziance. Można jednak zastosować fortel i przy najbliższej okazji samemu sprawdzić wielkość.

Jak to zrobić? Prostym i banalnym, aczkolwiek bardzo skutecznym sposobem, jest przymierzenie pierścionka samemu, na przykład podczas wizyty w domu osoby, którą chcesz obdarować. Poczekaj na odpowiedni moment i szybko przymierz kilka pierścionków, starając się zapamiętać ich przybliżoną wielkość. Dobrym pomysłem może także być “pożyczenie” jednego z pierścionków i udanie się z nim do sklepu. Ten sposób zadziała głównie wtedy, gdy obdarowywana osoba posiada sporo biżuterii i nie zauważy braku jednego z dodatków. Innym sposobem może być zapytanie kogoś bliskiego o rozmiar pierścionka noszony przez daną osobę. Warto porozmawiać z matką, siostrą lub nawet jakąś bliską przyjaciółką danej osoby - one niemal na pewno będą wiedziały jaką średnicę palca ma kobieta, którą chcesz obdarować. Elegancki pierścionek to doskonały pomysł na prezent dla kobiety, pod warunkiem że znamy preferencje danej osoby dotyczące doboru dodatków.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.