Jesteś bardzo wysoka? Unikaj tych 6 dodatków do stylizacji

Powszechnie uważa się, że wysokim kobietom znacznie łatwiej przychodzi stworzenie efektownej stylizacji. Tak być jednak wcale nie musi. Imponujący wzrost jest zaletą, ale może być także poważnym mankamentem, który czasami wypada nieco ukryć. Jeśli natura obdarzyła się długimi nogami, dobierając elementy garderoby koniecznie unikaj tych 6 dodatków.

  1. Spodnie z wysokim stanem – wyglądają pięknie, ale raczej na wybiegu podczas pokazu mody. W codziennej stylizacji mogą być natomiast bardzo kłopotliwe, ponieważ niepotrzebnie wydłużą Twoje i tak długie nogi. Będziesz w nich wyglądać nieproporcjonalnie, szczególnie jeśli jesteś bardzo szczupła.
  2. Buty w kolorze spodni – takie połączenie zawsze optycznie wydłuża nogi, dlatego jest bardzo polecane niskim paniom, ale wysokim już niekoniecznie. Z tego samego powodu unikaj zakładania butów w kolorze cielistym, które także powodują efekt wydłużenia nóg, co w Twoim przypadku jest zupełnie niepotrzebne.
  3. Pionowe pasy – jak pewnie wiesz taki wzór optycznie wyszczupla, ale także wydłuża sylwetkę. Dlatego jeśli nie chcesz wyglądać na jeszcze wyższą niż jesteś w rzeczywistości, zrezygnuj z noszenia spodni i spódnic w pionowe pasy, a już szczególnie w kontrastujących kolorach (np. białe na czarne).
  4. Mini – aż kusi, aby pokazać piękne, długie nogi, prawda? Jeśli jednak masz z ich powodu kompleksy, to unikaj mini spódniczek, ponieważ taka stylizacja optycznie wydłuży Twoje nogi. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz świadomość, że Twoje nogi nie są idealnie proste i zadbane.
  5. Buty platformy – prezentują się ciężko, a do tego znacznie podwyższają sylwetkę, co w przypadku wysokich pań nie jest korzystne i potrzebne. W takich butach będziesz przypominać wielką kobietę, której wszyscy się boją. W dodatku platformy są strasznie niewygodne i jeśli nie chcesz zaliczyć spektakularnego upadku podczas imprezy, zrezygnuj z nich.
  6. Płaszcz do kostek – świetnie pasuje do stylu bohemy czy grunge, ale w przypadku wysokich pań to nie jest dobry kierunek. W tak długim płaszczu będziesz wyglądać źle i zaczniesz przypominać księdza lub w najlepszym wypadku zakonnicę. Uwierz – w tym kontekście to nie jest komplement.

Wiele koleżanek na pewno zazdrości Ci długich nóg, dlatego nie powinnaś ich całkowicie ukrywać.  Stosuj się jednak do wymienionych przez nas podstawowych zasad tworzenia stylizacji. Dzięki temu zadbasz o to, aby Twój wielki atut nie stał się nagle głównym mankamentem.

 

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.