Jeszcze nie masz bielizny wyszczuplającej? Pora ruszyć na zakupy!

Mateusz Rąbalski
15.01.2019

Bielizna wyszczuplająca to jeden z najpraktyczniejszych elementów garderoby. Dziwi zatem, że wciąż stosunkowo niewiele pań w nią inwestuje. Panuje dość powszechne przekonanie, że ten rodzaj bielizny zakłada się tylko pod kreacje wieczorowe, ale w rzeczywistości można ją zakładać nawet pod codzienne ubrania. Wciąż nie jesteś przekonana? Te argumenty powinny to zmienić!

Większa pewność siebie

Bielizna wyszczuplająca nie jest przeznaczona tylko dla otyłych kobiet. Śmiało mogą po nią sięgać panie z lekką nadwagą czy nawet o standardowej masie ciała, które jednak chcą ukryć fałdki na brzuchu (np. po ciąży). Zadaniem bielizny jest modelowanie sylwetki i – pisząc obrazowo – trzymanie ciała „w ryzach”, dzięki czemu nadmiar tłuszczyku czy skóry nie odznacza się pod ubraniem. Tym samym możesz poczuć się pewniej, nawet zakładając dość odważną kreację.

Jest niewidoczna pod ubraniem

To bardzo duży atut bielizny wyszczuplającej. Charakteryzuje się ona tym, że jest cięta laserowo, w efekcie czego nie ma szwów, które mogłyby się odznaczać pod ubraniem. Jeśli zatem lubisz zakładać dopasowane sukienki czy spódnice, ale za każdym razem wyobrażasz sobie, że wszyscy widzą, co masz pod spodem, zainwestuj w bieliznę wyszczuplającą.

Wcale nie jest brzydka

Jeśli myślisz, że bielizna modelująca zrobi z Ciebie „babcię” i absolutnie nie nadaje się na specjalne okazje mogące zakończyć się w łóżku, to jesteś w błędzie. Koniecznie zapoznaj się z kolekcjami różnych producentów i przekonaj się, że współczesna bielizna modelująca może być bardzo efektowna, a nawet seksowna. Na porządku dziennym są koronkowe wykończenia, wycięcia i piękna faktura. To wcale nie jest zły pomysł na randkę!

Super sprawa dla kręgosłupa

Wielką zaletą bielizny wyszczuplającej jest to, że wymusza ona prawidłową postawę. Mając na sobie modelujący materiał odruchowo się prostujesz, co jest bardzo korzystne dla Twojego kręgosłupa. W przypadku pań o obfitym biuście bielizna wyszczuplająca (np. gorset) pozwala odciążyć kręgosłup. Wreszcie nie będziesz padać z nóg po całym dniu spędzonym w pracy.

Na koniec dodajmy jeszcze, że na rynku jest dostępna również bielizna wyszczuplająca dla panów. Jeśli więc jesteś facetem i widzisz, że trochę się ostatnimi czasy zaniedbałeś, rozważ taki zakup. Oczywiście niezależnie od płci należy też pamiętać, że nawet najlepsza bielizna wyszczuplająca nie rozwiąże problemu nadwagi czy otyłości – z tym trzeba już sobie poradzić przy pomocy diety i ćwiczeń.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.