Minimalistyczny look – dlaczego to dobry wybór na co dzień?

Mateusz Rąbalski
23.03.2022

Jeśli wciąż nie wypracowałaś swojego stylu ubierania, to… bardzo dobrze. Nadal możesz testować różne rozwiązania i dzięki temu zyskać szerszą perspektywę. Faktem jest natomiast, że codzienne stylizacje rzadko dają nam pole do popisu w zakresie podkreślania swojej kreatywności i indywidualizmu. Chyba, że mówimy tutaj o minimalistycznym looku. Poznaj jego najważniejsze zalety.

Minimalizm jest uniwersalny

Dlatego minimalistyczne stylizacje są szczególnie rekomendowane paniom, które codziennie chodzą do pracy np. w biurze, po której odbierają dzieci, jadą na zakupy i po drodze załatwiają jeszcze mnóstwo innych spraw. Taki look będzie się dobrze prezentować w każdej sytuacji.

Minimalistyczna stylizacja pozwala błyszczeć dodatkom

Minimalizm wcale nie musi być nudny! Wiele pań wychodzi z założenia, że skoro mają przebojową naturę, to muszą to podkreślać każdym elementem swojej stylizacji. Nic bardziej mylnego. Efekt WOW można osiągnąć także z zachowaniem daleko idącego umiaru – od tego są przecież dodatki, chociażby biżuteria czy torebka.

Jeśli lubisz się wyróżniać, ale jednocześnie cenisz sobie schludne, stonowane stylizacje, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś uzupełniła swój minimalistyczny look o np. torebkę w kontrastującym kolorze czy efektowną biżuterię (naszyjnik, kolczyki, bransoletka etc.).

Schludność i estetyka

Kluczową zaletą minimalistycznego looku jest właśnie to, że w takiej stylizacji zawsze prezentujesz się schludnie. Dzięki temu masz pewność, że niezależnie od sytuacji nie wzbudzisz kontrowersji swoim wyglądem, co mogłoby być kłopotliwe zwłaszcza w relacjach służbowych. Schludność jest bezpieczna, estetyczna, adekwatna w większości codziennych sytuacji, co stanowi siłę minimalistycznego looku.

Taki look dodaje pewności siebie

Wbrew pozorom nie trzeba wcale zakładać wyzywających czy agresywnie stylizowanych ubrań, aby poczuć się pewnie, kobieco, seksownie. Minimalistyczne stylizacje pozwalają osiągnąć taki efekt zdecydowanej większości pań, które nie muszą się martwić, że zostaną źle ocenione przez otoczenie, że kogoś urażą czy niechcący zaakcentują jakiś mankament swojej sylwetki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.