Modne dziecko w szkole? To zadanie dla Ciebie!

Krzysztof Jagielski
10.04.2018

Jeśli ktokolwiek twierdzi, że szkoła nie jest miejscem dla mody, to nie warto go słuchać. Modny ubiór wcale nie musi oznaczać epatowania bogactwem czy szokowania nauczycieli. Moda ma różne oblicza, a jej podstawowym zadaniem jest połączenie stylu z wygodą. Dlatego kompletując codzienną garderobę dla swojego dziecka, zwróć uwagę na to, by nie było to ciuchy sztampowe, bezbarwne i zwyczajnie nudne. Daj pociesze okazję, aby mogła się pozytywnie wyróżnić z tłumu i poczuć pewnie wśród rówieśników. Nie musisz wydać na to majątku. Wystarczy stosować się do kilku podstawowych zasad.

Przede wszystkim: wygodnie!

Nie możesz zapominać, że wciąż masz do czynienia z dzieckiem, które będzie spędzać w szkole wiele godzin, przenosić się pomiędzy salami, chodzić na WF i biegać po korytarzu czy boisku. Dlatego w kompletowaniu modnej garderoby dla szkolnej pociechy jest stawianie na wygodę. Jeśli dziecko źle się czuje w dżinsach, niech chodzi do szkoły w dresiku lub legginsach. Te elementy stroju też mogą prezentować się świetnie.

Pamiętaj, aby wybrane ubrania nie krępowały ruchów dziecka. Jeśli pociecha będzie przez cały dzień myśleć o zbyt ciasnym kołnierzyku czy za wąskich rękawach, ucierpi na tym jej edukacja. Czyli: moda TAK, ale wygoda TAK x 2.

Schludnie

Wspominaliśmy o tym, że szkoła wcale nie jest nieodpowiednim miejscem do prezentowania świadomego, modnego stylu. Nie jest też jednak rewią mody czy dyskoteką. Dlatego w wybieraniu ubrań dla dziecka zachowaj daleko idący umiar. Jeśli jest to maluch, który dopiero rozpoczyna edukację, to wygląd nie będzie mieć dla niego aż tak dużego znaczenia. Ważniejsze będzie nawiązanie przyjaźni i zdobycie akceptacji w grupie. Zbyt oryginalne ciuchy mogłyby w tym przeszkodzić.

W przypadku starszego dziecka można bardzo rozsądnie połączyć modny wygląd ze schludnością. Stawiaj na ubrania o ciekawym kroju, ale stonowanej kolorystce – nie oznacza to jednak, że nudnej! Jeśli tylko masz taką możliwość, wybieraj ciuchy dobre jakości. Posłużą dłużej, dziecko będzie w też nich lepiej wyglądać.

Nie narzucaj dziecku swojego zdania

Dziecko w wieku szkolnym może już dość konkretnie wyrazić swoją opinię na temat tego, jakie ubrania mu się podobają, a jakie nie. Idźcie na wspólne zakupy – to będzie bardzo fajne doświadczenie (choć może być też nerwowo, zwłaszcza z kapryśną dziewczynką). Możesz sugerować pewne rozwiązania, dzielić się swoim doświadczeniem, ale pozbądź się rodzicielskiej maniery ubierania dzieci tak, jak sami chcieliby wyglądać w ich wieku. Nie tędy droga.

Skompletowanie szkolnej garderoby to spore wyzwanie, bo trzeba pogodzić różne interesy. Kieruj się naszymi poradami, a na pewno wyjdzie modnie, schludnie i wygodnie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.