Modnie, wygodnie i ciepło, czyli co zakładać na szyję w chłodne dni?

Mateusz Rąbalski
05.10.2018

W polskim klimacie szczególnego znaczenia nabiera tworzenie przemyślanych, efektownych stylizacji na zimniejsze dni. Są Ci one potrzebne praktycznie przez pół roku, dlatego uzupełniając garderobę bardzo przyłóż się do wybrania ciuchów i dodatków, dzięki którym będziesz świetnie wyglądać jesienią czy zimą. Tym razem zwracamy Twoją uwagę na to, co zakładasz na szyję. Wybór jest całkiem spory i nie ogranicza się tylko do szalika.

Zacznijmy od klasyki

Wspomniany szalik to zdecydowanie najbardziej uniwersalny element jesienno-zimowej stylizacji. Łatwo jest go dobrać do kurtki czy płaszcza. Istnieje mnóstwo technik wiązania, ale pamiętaj, że każda z nich wpłynie na ogólny charakter Twojej stylizacji.

Jeśli preferujesz młodzieżowy, luźny look, to świetnym wyborem dla Ciebie będzie długi szalik, który możesz niedbale zawiązać na szyi. Do bardziej eleganckich stylizacji doskonale pasują krótkie szaliki typu męskiego, wiązane na krzyż. W nieco cieplejsze dni możesz natomiast połączyć długi szalik zarzucony na szyję (bez wiązania) i rozpięty płaszczyk czy marynarkę.

Zawsze praktyczny komin

Wiele pań unika noszenia komina, ponieważ jego zakładanie i zdejmowanie jest nieco problematyczne (można łatwo zniszczyć fryzurę czy makijaż). Jeśli jednak dzień jest bardzo zimny, to właśnie komin zapewni Ci najlepszą ochronę przed chłodem. To bardzo fajny dodatek do casualowej stylizacji. Świetnie pasuje do skórzanej kurtki, płaszcza z niewielkim dekoltem czy nawet sportowej marynarki. Raczej nie nadaje się natomiast do oficjalnych, eleganckich stylizacji.

Elegancka apaszka

Apaszka to bardzo niedoceniany element garderoby. Kojarzymy ją raczej z paniami w „słusznym” wieku, co jest zbyt daleko idącym uproszczeniem. W rzeczywistości apaszka może być fantastycznym dodatkiem nawet do nowoczesnej stylizacji. Wiele zależy tutaj od jej wyglądu, materiału, z jakiego została wykonana, a także od metody wiązania.

Apaszka zdecydowanie najlepiej pasuje do płaszcza ze stójką, która dodatkowo ochroni szyję przed chłodem. Jest również niezastąpionym dodatkiem do żakietu. Spokojnie możesz ją też nosić w pomieszczeniach (np. klimatyzowanych), bo fajnie koresponduje z elegancką koszulą.

Bardzo modna chusta

Chusty od kilku lat nie wychodzą z mody. Do niedawna nosiły je przede wszystkim osoby chcące wyglądać awangardowo, jednak spokojnie możesz ją zastosować także do bardziej kobiecej stylizacji. Trójkątna chusta jest praktyczna, bo łatwo się ją zawiązuje i pasuje do wielu elementów garderoby, na czele ze sportową kurtką. Zdecydowanie najlepiej prezentuje się w zestawieniu z płaszczem z głębokim dekoltem, dodatkowo chroniąc przed zimnem klatkę piersiową. Pamiętaj, aby zawsze nosić ją na wierzchu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.