Proste, domowe sposoby na to, aby przechowywane ubrania ładnie pachniały i nie niszczały

Antoni Kwapisz
26.02.2020

Jeśli bardzo dbasz o swój wizerunek i zawsze dobierasz adekwatne stylizacje do okazji, to dobrze wiesz, jak problematyczne bywa przechowywanie dużej liczby rzeczy w garderobie. Zwłaszcza, gdy masz do dyspozycji mocno ograniczoną powierzchnię. Zwykle oznacza to konieczność ciasnego układania ciuchów. Efekt jest taki, że po pewnym czasie ubrania zaczynają brzydko pachnieć, a nierzadko też ulegają zniszczeniu – na przykład przez mole. Jak tego uniknąć? Mamy dla Ciebie kilka banalnie prostych sposobów, na które wydasz dosłownie grosze!

Włóż mydło w kostce do szuflad i szaf

Nie znałaś tego patentu? Jest stary jak świat, ale wciąż działa, dlatego warto sobie o nim przypomnieć. Zwykłe mydło w kostce, najlepiej o ładnym, ale nienachalnym zapachu, rozwiąże problem nieprzyjemnej woni z długo przechowywanych ubrań. Wystarczy umieścić po jednej kostce w każdej z szuflad oraz w szafach. Ten sposób działa bardzo długo, a po pewnym czasie będziesz mogła wykorzystać mydło w łazience, zastępując je nowym. Koniecznie spróbuj!

Ryż w kubeczku

Innym problemem związanym z przechowywaniem ubrań w szafach i szufladach jest wilgoć – zwłaszcza, jeśli masz w zwyczaju wkładanie nie do końca wysuszonych ciuchów lub wentylacja w Twoim mieszkaniu jest ewidentnie niesprawna. W takiej sytuacji sięgnij po inny sprawdzony patent. W szufladach i szafach umieść zwykły plastikowy kubeczek wypełniony białym ryżem. To świetny, naturalny i niedrogi pochłaniacz wilgoci. W zestawie ze wspomnianym wcześniej mydłem w kostce da Ci to pewność, że nawet po wielu tygodniach założysz na siebie ładnie pachnący, suchy sweterek czy bluzkę.

Co na mole?

Mole ubraniowe to duże zagrożenie dla ubrań. Te szkodniki niestety mają to do siebie, że nie wybierają tych najgorszych ciuchów, ale potrafią zniszczyć również te najcenniejsze, w pocie i znoju zdobyte na wyprzedaży. Fakt pojawienia się moli w Twojej garderobie nie świadczy wcale o tym, że słabo dbasz o czystość. Na pewno jednak nie możesz tego akceptować. Na szczęście są proste i skuteczne sposoby, by pozbyć się nieproszonych lokatorów.

Najwygodniej i najszybciej będzie umieścić w szafach zawieszki lawendowe – ten zapach odstrasza mole. Możesz również kupić olejek eteryczny z wyciągiem z lawendy, wylać kilka kropel na bibułkę lub po prostu postawić otwartą buteleczkę w szafie. Na pewno pomoże!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.