Skinny, slim fit czy regular? Co oznaczają te określenia fasonów spodni?

Mateusz Rąbalski
04.04.2024

Szukając nowych spodni, na przykład dżinsów, z pewnością zetkniesz się z określeniami skinny, slim fit oraz regular. Oznaczają one konkretne fasony spodni, a dokładnie nogawek, co stanowi punkt wyjścia do wybrania odpowiedniego modelu dla siebie. Sprawdź, co dokładnie kryje się pod tymi określeniami.

Spodnie typu skinny

Skinny to spodnie przeznaczone dla bardzo szczupłych pań, które chcą podkreślić kobiece kształty. Mamy tutaj do czynienia ze spodniami ściśle przylegającymi do ciała, zupełnie jak druga skóra. Trudno się je zakłada, jeszcze trudniej ściąga, natomiast bez wątpienia pozwalają zaakcentować atuty sylwetki.

Spodnie typu slim fit

Slim fit to również spodnie skinny, natomiast dostępne w szerszym zakresie rozmiarów, wcale nie są zarezerwowane tylko dla najszczuplejszych pań. Jeśli nie jesteś do końca zadowolona ze swojej figury, natomiast z nóg i bioder jesteś dumna, to takie spodnie ułatwią Ci podkreślenie atutów, jednocześnie odwracając uwagę od np. wydatnego brzucha czy szerokich barków.

Spodnie regular

Regular, jak nietrudno się domyślić, to spodnie o prostym kroju, których główną zaletą jest wygoda noszenia, zakładania i ściągania. Bez problemu włożysz nogi w nogawki, nawet jeśli masz nadwagę lub chorujesz na otyłość. Jest to zatem bardzo dobry wybór dla pań o wydatnych kształtach, które chcą zamaskować przyczynę swoich kompleksów. Nie oznacza to natomiast, że spodnie regular nie będą dobrze wyglądać na szczupłej kobiecie – wszystko zależy od pozostałych elementów stylizacji, z których stworzysz kompletny outfit.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie