TOP 6 najsłynniejszy projektantów butów. Ty też marzysz o obuwiu tych marek!

Mateusz Nowak
12.12.2016

Ich szpilki są obiektem pożądania każdej kobiety. Są synonimem luksusu, najlepszego stylu i... ogromnych wydatków. Najlepsi projektanci butów wiedzą, że o ich produktach marzą miliony, dlatego nie muszą oferować niskich cen. Ważniejsza jest jakość i ekskluzywność wyrobu. Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking TOP 6 najsłynniejszych projektantów butów na świecie, których marki są na modowym szczycie.

  1. Christian Louboutin – przez wielu jest nazywany „królem szpilek” i od lat wyznacza trendy w tej branży. Znakiem rozpoznawczym marki jest czerwona podeszwa. O szpilki od Louboutina walczą – i to dosłownie – największe gwiazdy filmu i muzyki. Byty tego projektanta słyną z odważnego wzornictwa i ekstrawagancji.
  2. Jimmy Choo – chiński projektant, który zrobił ogromną karierę w Europie za sprawą absolutnie wyjątkowych projektów szpilek. Buty od Jimmiego Choo są obiektem pożądania każdej gwiazdy. Kosztują majątek – za najtańsze modele trzeba zapłacić nawet 1000 funtów. Podobno jednak warto.
  3. Manolo Blahnik – absolutny mistrz, którego projekty słyną z nietuzinkowego wzornictwa i przede wszystkim najwyższej jakości wykonania. W szpilkach od Blahnika chodziła m.in. bohaterka słynnego serialu „Seks w wielkim mieście”. Co ciekawe wśród projektów marki znajdują się modele o nazwach: „Poznań”, „Suwałki” i „Łódź”.
  4. Gina – ta marka nie jest jeszcze dobrze znana w Polsce, ale w USA zrobiła oszałamiającą karierę. Szpilki od Giny noszą m.in. Charlize Theron czy Geri Haliwell. Buty tej marki są także bardzo często obecne w sesjach zdjęciowych największych magazynów o modzie.
  5. Salvatore Ferragamo – nieżyjący już mistrz sztuki tworzenia przepięknych szpilek zostawił po sobie ogromną spuściznę, która nadal procentuje. Buty od Ferragamo są bardzo popularne w Hollywood, głównie z uwagi na ich wysoką jakość i ciekawy krój.
  6. Sergio Rossi – włoski projektant obuwia w latach 70. podjął współprace z Gianim Versace oraz Dolce & Gabbana, co było punktem zwrotnym w historii marki. Dziś firma należy już do Gucci Group i nadal produkuje zjawiskowe szpilki, o których marzą kobiety na całym świecie, włącznie z celebrytkami.

Mamy dla Ciebie dwie informacje: dobrą i złą. Dobra jest taka, że buty tych projektantów można już bez większego problemu kupić w Polsce, ewentualnie posiłkując się sprzedażą wysyłkową. Zła natomiast dotyczy pieniędzy. Szpilki wspomnianych marek kosztują fortunę i jeśli nie masz „luźnych” kilku tysięcy złotych (w najtańszej wersji), to pozostaną Ci tylko marzenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.