TOP 8 najbardziej znanych polskich projektantów mody

Marta Szydełko
19.06.2017

Christian Dior, Marc Jacobs czy Karl Lagerfeld – to ikony współczesnego świata mody. Jednak nasz kraj także ma się kim pochwalić. Młoda fala polskich projektantów coraz śmielej wypływa poza granice Polski i zaczyna być rozpoznawalna na świecie. Oto ranking TOP 8 najbardziej znanych polskich projektantów mody. Warto znać te nazwiska!

  1. Ewa Minge – otwiera nasz ranking głównie dlatego, że jako jedna z pierwszych polskich projektantek stała się rozpoznawalna w świecie mody. Jej kolekcje były prezentowane na pokazach czołowych gwiazd branży, w tym Giorgio Armaniego. Minge ma swój charakterystyczny styl i budzi kontrowersje, ale nie można jej odmówić wyrazistości.
  2. Gosia Baczyńska – nie jest typem celebrytki, a uwagę chce przykuwać wyłącznie swoimi dokonaniami w pracowni i na pokazach. Baczyńska to jedna z najciekawszych polskich projektantek, która ma duże szanse, by zrobić zagraniczną karierę. Jedną z jej wizji jest tworzenie mody na kieszeń przeciętnej kobiety.
  3. Teresa Rosati – można powiedzieć, że to ona zapoczątkowała w naszym kraju trend, który dziś nazywamy „wielką modą”. Rosati debiutowała już w 1998 roku i do dziś jej nazwisko znaczy bardzo dużo w branży.
  4. Mariusz Przybylski – jedno z najgorętszych nazwisk w polskim świecie mody i projektant z zadatkami na prawdziwą międzynarodową gwiazdę. Ubiera się u niego wielu celebrytów i aktorów, w tym Piotr Adamczyk czy Sebastian Karpiel-Bułecka. Przybylski udowadnia, że moda nie musi być dziwna, aby była efektowna.
  5. Robert Kupisz – zanim został projektantem, osiągał wielkie sukcesy w tańcu. Później zainteresował się stylizacją fryzur oraz właśnie modą i wyszło mu to na dobre, ponieważ obecnie należy do absolutnej czołówki polskich projektantów. Jego projekty są uwielbiane na warszawskich salonach.
  6. Maciej Zień – zdecydowanie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantów. Słyszały o nim nawet osoby, które na co dzień kompletnie nie interesują się modą. Zień ma zmysł do biznesu i jako jeden z pierwszych w naszym kraju pokazał, że moda może być właśnie sposobem na robienie dużych pieniędzy. Wykorzystuje siłę mediów i świetnie promuje swoje projekty.
  7. Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski – obaj panowie stworzyli duet, który znaczy bardzo wiele w polskiej branży modowej. Marka Paprocki&Brzozowski jest rozchwytywana i to do tego stopnia, że jej projekty pojawiły się swego czasu nawet w... jednym z dyskontów.
  8. Dawid Woliński – projektant-celebryta, który świetnie dba o swoją rozpoznawalność m.in. biorąc udział w popularnych programach telewizyjnych. Woliński regularnie prezentuje nowe kolekcje swoich ubrań i cieszy się dużym wzięciem w Warszawie.

To najgorętsze i najważniejsze nazwiska w polskim świecie mody. Co ciekawe, ubrania wymienionych projektantów nie zawsze są niebotycznie drogie i czasami na ich zakup mogą sobie pozwolić także „zwykli śmiertelnicy”.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.