Ubrania dla dziecka z dyskontu? Na to uważaj!

Marta Szydełko
23.02.2018

Polacy uwielbiają zakupy w dyskontach. Właściciele sieci już kilka lat temu zorientowali się, że niskie ceny to za mało, aby utrzymać klientów. Trzeba ich przyciągnąć czymś jeszcze. Stąd regularne poszerzanie asortymentu, w tym o produkty kompletnie niezwiązane z branżą spożywczą. W dyskontach regularnie pojawiają się ubrania dziecięce, które budzą ogromne zainteresowanie rodziców. Twoje także? W takim razie przeczytaj, na co musisz uważać kupując ubrania dla dziecka z dyskontu.

Wybiórcza rozmiarówka

To spory problem, szczególnie jeśli Twoje dziecko jest pomiędzy typowymi rozmiarami. Na przykład: nie mieści się już w rozmiar 110, ale 116 jest zdecydowanie za duży. Nie obejdzie się więc bez przymiarki, a w dyskoncie jest to czasami po prostu niemożliwe lub byłoby dla dziecka zbyt krępujące.

Pamiętaj

Jeśli więc decydujesz się na zakup ubrania dla dziecka w dyskoncie, koniecznie zapytaj, czy możesz dokonać zwrotu.

Poza tym rozmiarówka rozmiarówce nierówna. Inne standardy mogą obowiązywać w Niemczech, inne w Chinach, jeszcze inne w Polsce. Nie możesz więc w ciemno zakładać, że jeśli Twoja córka nosi rozmiar 104, to takie ubranie kupione w dyskoncie na pewno będzie jej dobre.

Dyskusyjna jakość

Nie napiszemy, że ta jakość jest zła, ponieważ czasami można być naprawdę mile zaskoczonym. Jednak nie ma co liczyć na to, że np. kurtka dziecięca za 50 złotych będzie prezentować równie wysoką jakość wykonania, jak markowy ciuch za czterokrotnie wyższą cenę. Producent na czymś musiał zaoszczędzić. Zwykle są to zamki, szwy, sam materiał oraz warstwa ocieplenia.

O ile w przypadku ubrań można jeszcze zaryzykować (najwyżej niewiele stracisz), o tyle odradzamy kupowanie butów dziecięcych w dyskontach. Tutaj nie ma o czym dyskutować. Obuwie za kilkadziesiąt złotych będzie wykonane ze sztucznych materiałów, źle wyprofilowane i po prostu niewygodne. Na butach dla pociechy nigdy nie oszczędzaj i nie kieruj się tylko ich wyglądem.

Efekt masowości

Skoro na tym portalu rozprawiamy o modzie dziecięcej, to nie możemy zbagatelizować kwestii wyglądu i oryginalności ubrań dziecięcych z dyskontu. Pod tym względem nie ma co liczyć na cuda. Ciuchy nie prezentują się zbyt efektownie, bo są projektowane w taki sposób, aby przypadły do gustu jak największej liczbie klientów. A parafrazując cytat z kultowego polskiego filmu, lubimy te ubrania, które dobrze znamy.

Nie zrozum nas źle. Nie mamy nic przeciwko kupowaniu ubrań dziecięcych w dyskoncie. To fajna opcja dla mniej majętnych rodziców. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje dziecko wyróżniało się wśród rówieśników i nosiło rzeczy naprawdę wysokiej jakości, musisz jednak sięgnąć głębiej do portfela lub wykazać się większą inicjatywą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.