Uniwersalne dodatki do każdej stylizacji

Jerzy Biernacki
29.03.2022

Często jest tak, że tworząc stylizację poświęcamy dużo uwagi jej głównemu elementowi (np. sukience), a po macoszemu traktujemy dodatki. W rzeczywistości to one mogą mieć największy wpływ na to, jak się prezentujemy i czy dokonałyśmy dobrego wyboru stylizacyjnego. Jeśli masz problem z kompletowaniem dodatków, to na dobry początek zadbaj, aby mieć zawsze pod ręką te najbardziej uniwersalne elementy, pasujące na każdą okazję. Ich gotową listę znajdziesz w naszym poradniku.

Kolczyki

Nie może ich zabraknąć w Twoim kuferku biżuteryjnym. Kolczyki to zdecydowanie najbardziej uniwersalna biżuteria, ponieważ świetnie dogadują się zarówno z eleganckimi, jak i codziennymi stylizacjami. Przyciągają wzrok, poprawiają wygląd twarzy, a w przypadku niższych pań także optycznie wydłużają żyję, co ma pozytywny wpływ na odbiór proporcji sylwetki.

Naszyjnik

Nie jest to może obowiązkowy element stylizacji, natomiast na pewno dobrze wiesz, że piękny naszyjnik potrafi odmienić każdą stylizację. Zainwestuj w minimum dwa modele, jeden codzienny, który będziesz zakładać do biura czy na spotkanie ze znajomymi oraz drugi elegancki, na przykład z żółtego złota, który świetnie pasuje do stylizacji oficjalnych i wieczorowych.

Zegarek na bransolecie

Jeśli musisz wybrać jeden zegarek, to niech to będzie właśnie model na bransolecie. Jest uniwersalny, ponieważ śmiało możesz go założyć tak na co dzień, jak i na wieczorowe  wyjście. Ważne jest przy tym to, aby kolor zegarka był dopasowany do preferowanej przez Ciebie biżuterii. Uniwersalnym wyborem będzie srebrny.

Torebka kopertowa

Nieoceniony dodatek do stylizacji, który pasuje tak do sukni wieczorowej, jak i luźniejszego stroju na zakupy, randkę czy na wyjście ze znajomymi. Koniecznie poszukaj takiej torebki kopertowej, która ma opcję przypięcia oraz odpięcia paska, dzięki czemu w ciągu jednej chwili zmienisz jej przeznaczenie z np. codziennego na bardziej oficjalne.

Rajstopy/pończochy

Każda stylizacja powinna być uzupełniona o rajstopy lub pończochy, w zależności od pory roku. To kobiecy element garderoby, który może również stanowić zawadiacki, seksowny dodatek, gdy zdecydujesz się na rajstopy/pończochy z jakimś kreatywnym wzorkiem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie