Zawieszki na bransoletki – najmodniejsze wzory

Jerzy Biernacki
06.02.2020

W salonach jubilerskich i sklepach z biżuterią dostępne są różne typy ozdób przeznczonych do noszenia na nadgarstku. Są wśród nich masywne, sztywne bransoletki ze złota i srebra, bransoletki stanowiące ciekawe połączenia metalu i elementów skórzanych, grubsze bransoletki-łańcuszki, a także bransoletki koralikowe i delikatne bransoletki z zawieszkami. Nie od dziś wiadomo, że bransoletka i zawieszki to duet idealny. Zawieszka nie tylko ozdabia bransoletkę, ale może mieć również znaczenie symboliczne.

Bransoletka z zawieszką – doskonały pomysł na prezent

Kobiety lubią być obdarowywane biżuterią, a mężczyźni lubią biżuterię kupować. Nic zatem dziwnego, że biżuteria każdego roku pojawia się w zestawieniu dziesięciu najlepszych pomysłów na prezent świąteczny, prezent na rocznicę, ale również Dzień Kobiet czy Dzień Matki. Biżuterię można wręczyć również z okazji urodzin albo w nagrodę za osiągnięty sukces, np. świetnie zdaną maturę. Ważne jednak, by była to biżuteria podkreślająca charakter relacji łączącej dwie osoby. Dlatego też z pewnością nie każdemu wypada wręczyć pierścionek czy kolczyki w kształcie serca. Uniwersalnym prezentem na każdą okazję jest natomiast bransoletka z zawieszką.

Zawieszki na bransoletki (szeroki wybór znajdziesz tutaj) można dobrać w taki sposób, by cała ozdoba była spójna ze stylistyką, jaką preferuje osoba obdarowywana. Warto sprawdzić, po jaką biżuterię sięga najchętniej, jakie lubi kolory, upewnić się, czy spodobają jej się eleganckie zawieszki, czy może dzyndzyk z elementami humorystycznymi.

Najmodniejsze zawieszki do bransoletek

Najmodniejsze zawieszki o charakterze uniwersalnym to takie, które wykonane są z kolorowych kamieni osadzonych w złocie lub srebrze. Modne są również zawieszki łańcuszkowe, a także wszelkiego rodzaju koraliki. Dużą popularność zdobyły również zawieszki o charakterze symbolicznym, a zwłaszcza zawieszka w kształcie czterolistnej koniczyny, podkowy oraz znaku nieskończoności. Obok tego modne są wszelkiego rodzaju kwiatki, gwiazdki, kokardki, ważki i jednorożce.

Zawieszki na bransoletki komponowane

Osobną kategorię zawieszek do bransoletek stanowią moduły z serii Composable od Nomination Italy. Nie są to klasyczne, wiszące zawieszki, a elementy, które wpina się w obręcz bransoletki. Elementy te można dowolnie łączyć i zestawiać, tworząc w ten sposób ciekawe, oryginalne kompozycje. Dzięki elementom wymiennym z literkami, symbolami czy krótkimi słowami, możliwe jest personalizowanie biżuterii i dostosowywanie jej do potrzeb konkretnej osoby.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.