Zwierzęce motywy – dlaczego powinnaś uważać na takie ciuchy?

Jerzy Biernacki
21.04.2021

Ubrania zdobione zwierzęcymi motywami od zawsze budziły kontrowersje. Nie tylko ze względu na to, że noszące je osoby pośrednio promują zabijanie zwierząt dla ludzkiej uciechy. Problem stanowi też dyskusyjna estetyka tego typu ciuchów. Jeśli więc chodzi Ci po głowie kupienie np. garnituru w zebrę czy płaszcza w lamparcie cętki, to dobrze się nad tym zastanów. Sprawdź powody, dla których nie powinnaś nosić ciuchów ze zwierzęcymi motywami.

Są bardzo wyraziste

Dla jednych może to być zaleta, ale jeśli nie bardzo lubisz znajdować się w centrum uwagi, to uważaj na zwierzęce motywy. Takie ciuchy od razu rzucają się w oczy, przez co na pewno będziesz na świeczniku, gdziekolwiek się pojawisz. Wszyscy będą zwracać na Ciebie uwagę, komentować Twój wygląd, niekoniecznie w sposób pozytywny.

Wyobraź sobie, że pojawiasz się na imprezie w marynarce z tygrysim printem. Taki look, choć na pewno interesujący, może spowodować, że inni ludzie zaczną o Tobie szeptać, a to już nie jest specjalnie przyjemne.

Budzą kontrowersje

Kompletując garderobę na wyjście zawsze powinnaś brać pod uwagę to, jak będziesz postrzegana. Jasne, że nie musisz się sugerować niczyimi opiniami, ale jeśli nie lubisz prowokować, to dobrze radzimy: odpuść sobie zwierzęce motywy. Istnieje bardzo wysokie ryzyko, że inni ludzie będą sobie o Tobie myśleć w nienajlepszy sposób.

Obecnie dużo mówi się o ekologii, potrzebach naszej planety, walce z globalnym ociepleniem i kłusownictwem. Zakładając ubrania z motywami zwierzęcymi możesz nie do końca świadomie znaleźć się pod ostrzałem i zostać uznana za osobę, która popiera zabijanie zwierząt na skóry.

Nie są zbyt eleganckie

Ubrania ze zwierzęcymi motywami są wyraziste, charakterystyczne, ale też mało eleganckie. To taki rodzaj printu, który jednych zachwyca, a drugich odrzuca – stany pośrednie praktycznie się nie zdarzają. Musisz się więc liczyć z tym, że Twój strój zostanie bardzo źle odebrany i po prostu nie spodoba się gościom tego samego wydarzenia, współpracownikom, szefostwu etc.

Z tego powodu radzimy, abyś unikała takiej garderoby planując jakieś oficjalne wyjście. Nie jest to dobry wybór ani do biura, ani na wieczorową galę, ani na spotkania biznesowe. Wiele osób może uznać, że wyglądasz niepoważnie, co osłabi Twoją pozycję w towarzystwie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.