6 pytań, które powinnaś mu zadać przed ślubem

Ślub to najpoważniejsza decyzja w dotychczasowym życiu młodych ludzi, którzy postanawiają spędzić ze sobą resztę życia – a przynajmniej tak im się wydaje. Dokładne poznanie drugiej osoby przed ślubem jest dość trudne, chyba że narzeczeni wcześniej ze sobą mieszkali. Tak czy inaczej nie powinnaś do końca ulegać romantycznej wizji sielankowego życia. Przed ślubem koniecznie zadaj swojemu partnerowi 6 kluczowych pytań – odpowiedzi na nie pozwolą Ci realistycznie spojrzeć na Waszą przyszłość.

  1. Dlaczego chce wziąć z Tobą ślub? - wbrew pozorom to nie jest pytanie retoryczne i naprawdę powinno ono paść jeszcze przed ustaleniem daty i powiadomieniem rodziny. Być może okaże się, że Twój partner wcale nie chce ślubu, bo np. ma liberalne przekonania lub zwyczajnie nie jest na to jeszcze gotowy, ale nie chce Ci sprawić przykrości.
  2. Pytanie o seks – jeśli żyjecie ze sobą od dłuższego czasu i jest Wam ze sobą dobrze, to możesz sobie odpuścić to pytanie. Jeśli jest inaczej, to powinno ono paść. W końcu możecie mieć różne temperamenty i oczekiwania, co naprawdę potrafi rozbić każdy związek.
  3. Dzieci – chcesz mieć gromadkę dzieci? Może Twój narzeczony ma nieco inne plany i wolałby zwiedzać świat bez żadnych dodatkowych zobowiązań? To bardzo delikatny temat, który odpowiedzialni ludzie powinni omówić jeszcze przed ślubem. Jeśli Ty uwielbiasz dzieci, a partner dostaje na ich widok torsji, to macie problem.
  4. Stosunek do rodziców – nic tak nie irytuje młodych mężatek, jak poślubienie maminsynka. Z kolei młodym mężom trudno jest zaakceptować fakt, że wybranka nie potrafi podjąć żadnej decyzji bez wcześniejszego poradzenia się rodziców, szczególnie ukochanego tatusia. Na tym polu prędzej czy później dojdzie do konfliktu, dlatego warto jeszcze przed ślubem wybadać, jaki stosunek do rodziców (i swoich przyszłych teściów) ma Twój partner.
  5. Sprawy finansowe – potrafią bardzo poróżnić, a nawet doprowadzić do rozpadu małżeństwa. Zapytaj partnera, jaki ma stosunek do pieniędzy, zarabiania ich przez Ciebie, wydawania i oszczędzania. Może się przecież okazać, że Ty masz we krwi gromadzenie kapitału na czarną godzinę, a Twój partner kompletnie nie przykłada do tego wagi, woląc lekką ręką wydawać zarobione środki. Koniecznie ustalcie też zasady tworzenia wspólnego budżetu domowego.
  6. Podział obowiązków domowych – prozaiczna kwestia, ale właśnie z takich będzie się składać Wasze codzienne życie. Warto wcześniej ustalić, czy Twój partner wyobraża sobie siebie z mopem w dłoni, czy może oczekuje, że to Ty będziesz dbać o czystość w domu. Na tym polu może dochodzić do wielu konfliktów.

Tych 6 pytań pozwoli Ci znacznie lepiej poznać partnera, szczególnie od strony „praktycznej”, co zminimalizuje ryzyko, że po prostu się nie dobierzecie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.