Czy warto kupić używaną suknię ślubną? Argumenty na tak!

Jerzy Biernacki
10.05.2022

Zakup używanej sukni ślubnej nie mieści się w głowie niejednej przyszłej panny młodej. Mimo to w Internecie aż roi się od ogłoszeń, które błyskawicznie znikają – czyli ktoś rzeczywiście kupuje suknie z drugiej ręki. Nic dziwnego: pod kilkoma względami jest to naprawdę bardzo dobry pomysł, a najważniejsze argumenty przemawiające za kupieniem używanej sukni ślubnej znajdziesz w naszym poradniku.

Duża oszczędność

Zacznijmy od podstawowego argumentu, czyli pieniędzy. Zakup nowej sukni ślubnej, a tym bardziej uszycie jej na wymiar, to wydatek rzędu minimum kilku tysięcy złotych. Wybierając suknię z drugiej ręki sporo zaoszczędzisz i będziesz mogła przeznaczyć te pieniądze na coś zupełnie innego, na przykład wymarzoną podróż poślubną.

Można upolować naprawdę świetną kreację, na którą normalnie nie byłoby Cię stać

Wiele świeżo upieczonych mężatek sprzedaje swoje suknie ślubne nie dla pieniędzy, ale ze względów praktycznych. Po prostu nie mają miejsca na ich przechowywanie. Warto polować na takie okazje, ponieważ zdarzają się prawdziwe perełki – na przykład suknie od znanych projektantów za kilkanaście procent pierwotnej ceny.

Względy ekologiczne

Ten argument także ma znaczenie, szczególnie dla osób, które starają się ograniczać produkcję śmieci, a potrzeby planety naprawdę leżą im na sercu. Masz tak samo? Na co dzień kupujesz ubrania w second handach? W takim razie nie miej oporów przed nabyciem używanej sukni ślubnej. To wybór zarówno ekonomiczny, jak i ekologiczny.

Widzisz, jak suknia prezentowała się w rzeczywistych warunkach weselnych

Przed zakupem używanej sukni ślubnej koniecznie poproś o kilka zdjęć z wesela, w różnych pozycjach: przy stole, na stojąco, w tańcu etc. Dzięki temu będziesz mogła ocenić, jak suknia zachowuje się w trakcie noszenia, czy nic się nie marszczy, czy dekolt nie jest zbyt głęboki itd.

Niski koszt dopasowania sukni

Pewnie, że suknia uszyta na wymiar nie będzie idealnie leżeć na Tobie. Od czego są jednak przeróbki? Dobra krawcowa potrafi czynić cuda i sprawi, że suknia z drugiej ręki będzie prezentować się świetnie, a do tego jej noszenie będzie dla Ciebie w pełni komfortowe. Za takie przeróbki zapłacisz nie więcej niż 200-300 złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.