Dekoracja ślubna i weselna - jakie dodatki królują w 2019 roku?

Jerzy Biernacki
26.06.2019

Dodatki weselne to bardzo istotny element organizacji samego ślubu, jak i imprezy po nim. Nie chodzi już wyłącznie o dekoracje stołu czy typowe gadżety weselne. Mało które wesele obecnie może obyć się bez fotobudki, coraz częściej pojawiają się na nim balony z helem, a lampiony szczęścia to pomysł, który przypadł do gustu niejednej parze młodej. Co wiec wybrać?

  1. Personalizacja
  2. Hity sezonu
  3. Najlepsze dodatki na wesele

Personalizacja

Przede wszystkim poszukiwania dodatków weselnych rozpocząć należy od możliwie precyzyjnego określenia charakteru wesela. Pełna personalizacja zaczyna się już na poziomie zaproszeń ślubnych, wiedzie przez szkatułkę na obrączki, kwiatową i dekoracyjną oprawę wesela, aż po prezenty dla gości. W chwili obecnej króluje kilka głównych tendencji. Bardzo popularna jest minimalistyczna tendencja ślubu i wesela utrzymanego w biało-złotej stylistyce, chętnie sięga się także po inspiracje boho i motywy roślinne, w końcu zainteresowaniem cieszą się również uroczystości organizowane w baśniowym klimacie. Najlepsze dodatki weselne i ślubne w Polsce można znaleźć w internecie bez większego problemu i nie wydać na nie majątku, pamiętać jednak trzeba, aby były one od samego początku zgodne z założonym charakterem i motywem przewodnim uroczystości.

Hity sezonu

Jedną z niewątpliwych atrakcji na weselach od paru sezonów jest fotobudka. Mimo iż pojawiła się ona w weselnym anturażu już kilka lat temu, jej popularność nie słabnie, państwo młodzi nadal chętnie decydują się na taką formę rozrywki, a goście chętnie z niej korzystają. Rosnącą popularnością cieszą się natomiast lampiony szczęścia i pokaz, który można urządzić z ich wykorzystaniem. Wypuszczenie ich po zmierzchu, szczególnie przy ładnej, letniej lub jesiennej pogodzie robi po prostu fenomenalne wrażenie. Kupując lampiony warto przewidzieć jeden na parę. Warto także pamiętać, żeby z organizacją pokazu nie wstrzymywać się zbyt długo. Hitem są także duże, drewniane litery układające się w napis love lub inny związany ze ślubem. 

Najlepsze dodatki na wesele

Mało która panna młoda wyobraża sobie dzisiaj brak ślubnego konfetti. Podobnie dekoracja stołu jest obecnie zdecydowanie bardziej rozbudowana niż kiedyś. Pokrowce na krzesła, kolorowe szarfy, czerwony dywan, albo wręcz przeciwnie - balony na wesele lub brama w stylu boho to dodatki ślubne, po które młodzi sięgają bardzo chętnie. Nawet w przypadku baśniowej stylizacji wszystko ma być jednak lekkie, nieprzytłaczające, pastelowe i delikatne. Nie bez powodu sięga się więc po organzę i tiul, świeże kwiaty, drewniane dekoracje i wiszące girlandy.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.