Dlaczego warto zamówić próbny makijaż ślubny?

Jerzy Biernacki
22.03.2023

Próbny makijaż to dla wielu pań strata czasu i zbędny wydatek. W końcu profesjonalna wizażystka nie wykona go za darmo – ewentualnie może wliczyć swoją usługę w cenę zrobienia docelowego makijażu ślubnego. Z doświadczenia wiemy jednak, że naprawdę warto się na to zdecydować, a kilka argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Mniejszy stres w dniu ślubu

Nawet jeśli masz pełne zaufanie do wizażystki, to jednak fundowanie sobie niespodzianki w dniu ślubu jest podejmowaniem niepotrzebnego ryzyka. Nie możesz mieć 100 procentowej pewności, jak makijaż będzie się prezentować na Twojej twarzy. A jeśli coś Ci się nie spodoba? Czy wystarczy czasu, aby wprowadzić poprawki? Właśnie dlatego rozsądnie jest zainwestować w makijaż próbny.

Wspólnie z wizażystką wypracujecie perfekcyjny makijaż dla Ciebie

Próba to dobra okazja do tego, aby na spokojnie omówić Twoje oczekiwania, wizję makijażu i spróbować ją zrealizować. Wizażystka będzie mogła zaproponować pewne rozwiązania, które wydają się zbyt kontrowersyjne, ale ostatecznie okażą się strzałem w dziesiątkę.

Czas na wprowadzenie poprawek

Może się oczywiście okazać, że makijaż zaproponowany przez wizażystkę nie do końca wpisuje się w Twoje oczekiwania i nie jesteś z niego w pełni zadowolona. Próba pozwoli wprowadzić poprawki, które ostatecznie doprowadzą do takiego efektu, jaki sobie wymarzyłaś.

Sprawdzisz, jak makijaż sprawuje się w ciągu dnia

Bardzo ważnym argumentem przemawiającym za wykonaniem makijażu próbnego jest to, że zyskasz możliwość przetestowania make-upu. Sprawdzisz, jak kosmetyki sprawują się w ciągu dnia, na przykład w pracy czy podczas robienia zakupów. Jeśli okaże się, że np. wystąpiła reakcja alergiczna, to będzie jeszcze czas na wprowadzenie niezbędnych zmian.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.