Dobieramy sukienkę ślubną do typu figury

Jerzy Biernacki
20.05.2020

Sukienka ślubna jest absolutnie najważniejszym elementem looku panny młodej. Każda przyszła mężatka poświęca mnóstwo czasu na to, aby znaleźć sukienkę, w której będzie wyglądać zjawiskowo. Zbyt często jednak zapominamy, że istotniejsze od zdobień i odcienia jest to, czy dany krój sukienki na pewno dobrze pasuje do typu figury panny młodej. Jak nie popełnić tutaj błędu? Przeczytaj nasz poradnik.

Figura w typie trójkąta

Charakteryzuje się tym, że jej posiadaczka ma niewielki biust, ładny, szczupły brzuch, ale dość szerokie biodra. W takiej sytuacji zalecane jest przede wszystkim wyeksponowanie biustu i zakrycie bioder. Stąd świetnym wyborem będzie sukienka ślubna w linii A lub typu empire (na szerokich ramiączkach, z lekko rozkloszowanym dołem).

Rada

Jeśli jesteś tzw. odwróconym trójkątem (wydatny biust, szerokie ramiona, wąskie biodra), to postaw na sukienkę balową lub typu syreniego.

Figura w typie klepsydry

Klepsydra to dość problematyczny typ figury, który odznacza się wydatnym biustem, bardzo szczupłą talią, a przy tym jeszcze szerokimi biodrami. Mamy więc tutaj do zakrycia dwa „mankamenty”. Konieczne jest natomiast wyeksponowanie największego atutu, czyli talii osy. Zalecana jest sukienka w syrenim kształcie, ewentualnie balowa lub – jeśli lubisz podkreślać swoje kształty – dopasowana.

Figura w typie prostokąta

Mało która posiadaczka takiej figury jest z niej zadowolona. Stanowi ona duże wyzwanie przy doborze sukienki ślubnej. Charakteryzuje się szeroki ramionami, dość obfitą talią bez widocznego wcięcia oraz średnio rozbudowanym brzuchem.

Najlepszym wyborem dla pani „prostokąta” będzie sukienka w linii A, balowa lub empire. Wszystko zmierza do tego, aby odwrócić uwagę od mało efektownej talii lub optycznie wywołać efekt wcięcia.

Figura w typie koła

Taką figurę mają panie o obfitych kształtach. Mogą się pochwalić bardzo efektownym biustem, ale również szerokimi biodrami. Głównym problemem jest wydatny brzuch, który oczywiście wymaga delikatne zakrycia. W tym celu warto postawić na sukienkę ślubną w linii A, ewentualnie dobrym wyborem będzie też sukienka balowa.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.