Gdzie przyjmować życzenia ślubne?

Jerzy Biernacki
29.06.2023

Przyjmowanie życzeń ślubnych od gości to tradycja, z której oczywiście nie należy rezygnować. Kwestią sporną jest natomiast to, gdzie należy odbierać prezenty i życzenia. Do wyboru mamy dwa popularne rozwiązania, którym przyglądamy się w naszym poradniku.

Przyjmowanie życzeń pod kościołem/urzędem

Większość par decyduje się na to rozwiązanie, co jest zupełnie naturalne. Goście wychodząc z kościoła lub urzędu stanu cywilnego często od razu ustawiają się w kolejne, aby złożyć życzenia nowożeńcom. Jest to o tyle praktyczne, że przecież nie wszyscy goście pojawią się na weselu – część przychodzi tylko na samą uroczystość z kwiatami i symboliczną kartką.

Zaletą przyjmowania życzeń pod kościołem lub urzędem jest również to, że po przyjechaniu do restauracji czy hotelu można od razu rozpocząć imprezę weselną, a dokładnie obiad, na który przecież wszyscy niecierpliwie czekają.

Przyjmowanie życzeń na sali weselnej

To drugie rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Tutaj plusem na pewno jest fakt, iż przyjmowanie życzeń będzie trwać nieco krócej – nie złożą ich osoby, które nie zostały zaproszone na wesele. Ponadto unikamy zamieszania pod kościołem czy urzędem stanu cywilnego, mogąc od razu po ślubie pojechać na salę weselną.

Jeśli podejmiecie decyzję odnośnie do miejsca i okoliczności przyjmowania życzeń ślubnych, to poinformujcie o tym swoich świadków, którzy dopilnują, aby goście nie wychodzili przed szereg.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie