Kogo nie brać na świadkową?

Mateusz Rąbalski
01.04.2022

Świadkowa to – zaraz obok świadka – najważniejsza osoba wspierająca Parę Młodą w dniu ślubu. Ciążą na niej liczne obowiązki, nie tylko formalne, ale też związane z chociażby pomaganiem Pannie Młodej podczas wesela, ratowaniem jej zapasowymi rajstopami czy dbaniem o porządek na stole weselnym. Dlatego do wyboru świadkowej warto się przyłożyć i nie powierzać tej roli byle komu. Kogo na pewno nie powinnaś brać na świadkową? Oto nasze typy.

Osoba roztargniona

Roztargniona świadkowa to właściwie gwarancja problemów. A to zapomni, że miała spakować zapasowe rajstopy dla Ciebie, a to zostawi buty na zmianę w samochodzie, a to pomyli godzinę ślubu, w efekcie czego spóźni się na uroczystość itd. Na świadkową wybierz osobę, której można zaufać.

Osoba konfliktowa

Taka świadkowa również może być dość problematyczna, ponieważ z racji pełnionej funkcji musi mieć stały kontakt z gośćmi i będzie znajdować się na pierwszym planie. Jeśli jest to osoba lubiąca wdawać się w konflikty, niesympatyczna, otwarcie oceniająca innych, to nic dobrego z tego nie wyniknie – zaufaj nam.

Osoba, z którą nie łączą Cię bardzo bliskie relacje

Często jest tak, że Panna Młoda wybiera na świadkową nie tę osobę, którą chce, ale tę, którą wypada – na przykład dużo starszą siostrę, kuzynkę etc. Jeśli nie łączą Cię z nią bliskie relacje, a wręcz słabo się znacie, to taki wybór będzie nietrafiony, ponieważ nigdy do końca nie zaufasz swojej świadkowej. Dużo rozsądniej będzie więc powierzyć tę funkcję przyjaciółce, która wie o Tobie wszystko i dosłownie czyta Ci w myślach.

Osoba, która ma pociąg do alkoholu

Tutaj sprawa powinna być dla Ciebie zupełnie oczywista. Jeśli rozważasz wzięcie na świadkową osoby, o której wiesz, że może nie tyle ma problem z alkoholem, co szybko się upija, to od razu odrzuć ten pomysł. Niesie on ze sobą zbyt duże ryzyko katastrofy, którą niewątpliwie byłaby konieczność zbierania świadkowej z parkietu i odwiezienia do hotelu czy do domu.

Osoba, która lubi zwracać na siebie uwagę

Są tacy ludzie, którzy zawsze muszą być na świeczniku – na przykład ubierają się w wyzywający sposób, bardzo głośno się zachowują itp. Taka osoba nie będzie dobrą świadkową, ponieważ w dniu ślubu błyszczeć i przykuwać uwagę może tylko Panna Młoda.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.