Obrączki ślubne – klasyczne czy nowoczesne?

Antoni Kwapisz
14.01.2022

Wybór obrączek ślubnych to bardzo ciężkie zadanie dla przyszłej pary młodej. Do rozpatrzenia jest naprawdę wiele aspektów – od rozmiarów, przez dobór kruszcu, grawer, aż po sam ich wygląd. W Polsce utarła się taka tradycja, że obrączki ślubne wykonywane są z klasycznego, żółtego złota – takie sam dla obu partnerów. Jednakże dziś powoli odchodzimy od tej tradycji, na cześć nowych, nietuzinkowych wzorów obrączek, które zaraz po ślubie stają się symbolem obietnicy miłości i nieskończonej troski.

Jakie modele obrączek dostępne są w salonach jubilerskich?

Tak jak już zostało wspomniane wyżej, najpopularniejszym z modeli obrączek są te półokrągłe, wykonane z żółtego złota. Warto zdecydować się właśnie na tę opcję, aby uhonorować długoletnie tradycje obchodzone przez naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Jednakże dla tych, którzy kochają się w nietuzinkowych rozwiązaniach, salony jubilerskie posiadają również ekscytujące opcje o nowoczesnym wyglądzie. Różowe i czarne złoto – wyznacznik klasy i luksusu, z pewnością wyróżniające się z tłumu, proste profile pierścieni, matowa powierzchnia… Możesz zmienić swoją biżuterię ślubną w coś wyjątkowego! Jeżeli złoto to nie jest Wasz pierwszy wybór – zawsze możecie zdecydować się na obrączki ślubne wykonane z tytanu, czy platyny – są hipoalergiczne i niesamowicie trwałe!

Czy mąż i żona muszą mieć jednakowe obrączki?

Oczywiście, że nie. Coraz częściej kobiety postanawiają zostawić pierścionek zaręczynowy na pierwotnym miejscu i połączyć go z obrączką. Niektóre z nich wybierają również modele udekorowane kamieniami szlachetnymi. Mężczyźni zazwyczaj wolą grubsze pierścienie – głównie z uwagi na proporcję biżuterii do rozmiaru dłoni. Jeżeli takie jest Wasze życzenie, wybrane obrączki mogą się od siebie diametralnie różnić – połączcie je grawerunkiem, czy kamieniem szlachetnym. Wybierzcie różne style, kolory, czy wykończenia… To Wy macie znać biżuterię, która symbolizuje Waszą niepowtarzalną relację i cieszyć się nią każdego dnia!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.