Pomysły na ślubne zaproszenia tematyczne

Antoni Kwapisz
01.02.2017

Nie musicie czuć się przytłoczeni różnorodnością oferty ślubnych zaproszeń. To prawda, że asortyment jest pod tym względem bardzo bogaty, a dzięki temu często szukając odpowiednich kartek trudno jest znaleźć te jedne, jedyne.

Możecie jednak ułatwić sobie poszukiwania i ograniczyć się do oglądania wyłącznie zaproszeń, które spełniają wasze oczekiwania pod względem tematycznym. Oto najczęstsze i najbardziej popularne motywy wśród ślubnych zaproszeń, które znajdziecie w każdym sklepie papierniczym, hurtowni papieru, czy kwiaciarni.

Zaproszenia tradycyjne

Zaproszenia tradycyjne zwykle przysparzają sporo problemu osobom, które nie do końca pewne są co tak naprawdę oznacza ten termin. Kojarzone z jasną i stonowaną paletą barw, klasyfikowane są często w mylny sposób. Dlaczego? Bo tradycyjne dekoracje ślubne wcale nie oznaczają, iż musicie unikać żywych kolorów. Wręcz przeciwnie – dozwolona jest tu cała paleta barw. Szukając zatem zaproszeń tradycyjnych śmiało sięgnąć możecie po kolorowe zaproszenia, które odpowiadają motywowi ślubnego koloru jaki wybraliście. Ważne jednak, by kolor przewodni, który znajdzie się na froncie zaproszenia, nie skupiał większej uwagi niż sama treść zaproszenia. To właśnie szczegóły wydarzenia powinny przyciągać główną uwagę czytającego.

Często przyszli małżonkowie myślą, iż tradycyjne zaproszenia muszą być z wyglądu bardzo proste, bez jakichkolwiek ozdób. Tymczasem jest to bardzo mylne przeświadczenie, bowiem w klasycznych zaproszeniach można wykorzystać np. ślubne kolory w zabawny sposób, wybierając propozycje z ciekawymi dekoracjami. Konstrukcja takiego zaproszenia winna być jednak tradycyjna poprzez odpowiednią czcionkę oraz tradycyjny tekst zaproszenia.

Jeśli szukacie typowych połączeń charakterystycznych dla zaproszeń klasycznych, waszym wyborem powinny być zaproszenia czarno-białe. Możecie też w takim przypadku pozwolić sobie na dodanie jeszcze jednego koloru w żywych tonacjach, np. czerwieni, która wprowadzi element dramatyzmu.

Zaproszenia morskie

Organizując przyjęcie weselne w sali znajdującej się nad wodą lub też na jachcie, czy statku, aż prosi się, by wykorzystać morski motyw jako weselny. To z pewnością temat, którym posłużyć mogą się zapaleni żeglarze, marynarze, słowem ludzie kochający wodę.

Wybierając zaproszenia z morskim motywem, nie oznacza to wcale, iż skazani jesteście na niebieski kolor. Do wykorzystania macie całą paletę barw. Jednak najbardziej charakterystyczne i najlepiej sprawdzające się są biel, odcienie niebieskiego i granatu, czerwień, a także żółć. Ważnym elementem tego typu zaproszeń są również wszelkie szerokie pasy i paski, kotwice, flagi i bandery, czy statki, żagle, żaglówki, etc.

Zaproszenia vintage

Imprezy weselne w stylu vintage są niezwykle popularne od ładnych kilku lat. Dlatego prawdopodobne jest, że dobrze znane są wam cechy typowe zaproszeń w tym właśnie stylu. Niemniej jednak czujemy się zobowiązani, aby mimo to podać cechy charakterystyczne dla zaproszeń vintage. Szukajcie przede wszystkim zaproszeń z elementami typu koronki, czy delikatne i kobiece kolory. Grunt, by zaproszenie swoim wyglądem sugerowało, iż do czynienia mamy z romansem w starym, klasycznym stylu. To zaproszenia, dzięki którym poczujecie się jakbyście cofnęli się w czasie.

Zaproszenia z lokalizacją

Tego typu zaproszenia robią furorę stosunkowo od niedawna. O ile trudno o zaproszenie z dokładną mapą miejsca w którym brać będziecie ślub (choć i takie są możliwe), o tyle coraz chętniej kupowane przez narzeczonych są zaproszenia wskazujące na charakterystyczne cechy miejsca waszego wesela. Dlatego, jeśli ślub bierzecie w górach, na waszym zaproszeniu możecie wykorzystać motyw górski. Jeśli z kolei wasza impreza odbędzie się na wsi, konieczna jest oprawa rustykalna waszego zaproszenia, do ślubu w stylu greckim możecie śmiało posłużyć się mapą Grecji, etc. Wszystko zależy od waszej inwencji i pomysłowości.

Art Deco

Ten specyficzny styl został spopularyzowany w latach 20-tych XX stulecia. Każdy, kto szuka zaproszeń w stylu art deco może pozwolić sobie na zakup kartek, które komponować będą się idealnie z takimi właśnie trendami, wykorzystując np. złoto i srebro. Pamiętajcie, iż zaproszenia o takim właśnie motywie przewodnim powinny pasować stylem do burzliwych lat dwudziestych. Dlatego pióra, czy wachlarze są jak najmilej widziane.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.