Ślub latem? O tym musisz pamiętać!

Jerzy Biernacki
22.07.2019

Lato w polskim klimacie zdecydowanie najpopularniejsza pora roku na organizację ślubu i wesela. Narzeczeni przede wszystkim biorą pod uwagę mniejsze ryzyko trafienia na złą pogodę oraz względy praktyczne – gdy jest ciepło, można sobie pozwolić na efektowną, zwiewną kreację, której nie trzeba ukrywać pod grubym płaszczem. Ślub latem jest optymalnym wyborem, choć nie zapominajmy, że i w tym przypadku trzeba się liczyć z pewnymi problemami. Wymieniamy je w naszym poradniku i podpowiadamy, jak je rozwiązać.

Upał

To największe „zagrożenie” związane ze ślubem latem. Szczególną uwagę powinny na to zwrócić panny młode. Sugerujemy, aby zamawiając makijaż zdecydować się na kosmetyki, które będą bardziej odporne na wilgoć (chodzi oczywiście o pot). Makijaż najlepiej będzie wykonać tuż przed samą uroczystością ślubną. Makijażystka powinna się skupić na zamaskowaniu efektu błyszczącej cery.

Wysoka temperatura wymusza również wybór sukni ślubnej i garnituru wykonanych z przewiewnych materiałów. Tutaj najlepiej sprawdzi się uniwersalna bawełna. Oczywiście w przypadku sukni nie da się całkowicie zrezygnować z innych, niekoniecznie tak komfortowych materiałów. Sprytnym wyjściem z tej sytuacji może więc być zdecydowanie się na nieco krótszą wersję sukienki – nikt nie powiedział przecież, że musi ona sięgać aż do kostek.

Wybór sali weselnej

Tutaj sprawa jest prosta. Rezerwując salę koniecznie trzeba się upewnić, że została w niej zainstalowana klimatyzacja. Dobrym pomysłem będzie wybranie się do upatrzonego lokalu w okresie upałów – wówczas można ocenić, czy klimatyzacja jest dostatecznie wydajna. Nie ma nic gorszego niż zaduch na sali podczas wesela. Nie tylko obniża to komfort gości, ale również zwiększa ryzyko, że alkohol zbyt szybko uderzy co niektórym do głów.

Problematyczny bukiet

Trudno sobie wyobrazić pannę młodą bez ślubnego bukietu. Niestety, wysoka temperatura nie służy żywym kwiatom, które już po kilkudziesięciu minutach mogą wyglądać mało efektownie. Aby tego uniknąć, warto do ostatniej chwili przechowywać bukiet ślubny w chłodnym pomieszczeniu i koniecznie zanurzony w wodzie.

Opcją alternatywną jest zdecydowanie się na bukiet ze sztucznych kwiatów, które również może się prezentować pięknie – utalentowany florysta wykona go w taki sposób, że goście nie będą w stanie się zorientować, czy właśnie podziwiają bukiet z żywych czy sztucznych kwiatów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.