Ślub w górach

Antoni Kwapisz
29.04.2016

Coraz więcej par wybierając miejsce ślubu nie ogranicza się do swojej najbliższej okolicy, ale bierze pod uwagę również górską scenerię. Świeże powietrze, piękne krajobrazy i niezwykły klimat mogą jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten wyjątkowy dzień. Organizacja ślubu w takim miejscu to podwójne wyzwanie, więc warto zastanowić się czy nie wolimy po prostu wybrać się tam w ramach miesiąca miodowego lub sesji zdjęciowej.

Jeżeli chcemy, aby nasz ślub odbył się w niezwykłym otoczeniu góry są świetnym pomysłem. Można tam znaleźć mnóstwo kameralnych lokalizacji, w których możemy poczuć bliskość przyrody i wyjątkową, naturalną atmosferę. Dzięki temu ślub staje się niezapominanym wydarzeniem nie tylko dla nowożeńców, ale też dla wszystkich zaproszonych gości. Jeśli pasjonaci gór zamierzają się pobrać, trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce.

Organizacja ślubu w górach to przedsięwzięcie jeszcze trudniejsze niż zaplanowanie „zwykłej” ceremonii, co w samo sobie nie jest łatwym zadaniem. Dlatego można także rozważyć alternatywę w postaci spędzenia tam miesiąca miodowego. Wybranie się w góry tylko we dwoje jest znacznie mniej kosztowne, a jednocześnie sprzyja stworzeniu intymnej, romantycznej atmosfery, o którą nie trudno w niezwykłych okolicznościach przyrody. Poza tym możemy liczyć nie tylko na naturę, bo w górach znajdziemy także wiele innych atrakcji. Dobrym pomysłem na romantyczny wieczór jest wizyta w basenach termalnych Terma Bania. W takim kompleksie nie tylko można zażyć wspólnej kąpieli na świeżym, górskim powietrzu podziwiając piękny widok, ale także skorzystać z sauny czy SPA. Baseny termalne Terma Bania są idealnym przykładem miejsca, w którym miło można spędzić czas, odpoczywając po górskich wyprawach.

Góry mogą posłużyć także, jako plener dla sesji zdjęciowej nowożeńców. Dobry fotograf wykorzysta taką okolicę do zrobienia zupełnie wyjątkowych i niepowtarzalnych zdjęć. Potencjalnym zagrożeniem dla takiej sesji jest pogoda oraz koszt wyższy niż w przypadku zwykłego wyjazdu za miasto. O ile na to pierwsze ciężko mieć wpływ, to koszty można wyraźnie zredukować łącząc sesję z wyjazdem na miesiąc miodowy.

Jeśli planując ceremonię ślubną chcemy mieć, przede wszystkim jak najmniej problemów organizacyjnych i maksymalnie ograniczamy koszty, to góry nie są najlepszą lokalizacją. Natomiast w przypadku, gdy chcemy przeżyć ten dzień w niesamowitym otoczeniu i bliskości natury warto stawić czoła trudnościom. Góry na pewno odpłacą nam się swoim pięknem.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.