Centrum stylizacji paznokci we własnym domu

Jerzy Biernacki
05.07.2021

Manicure - wykonany przez stylistkę czy samodzielnie, we własnym domu? W obu przypadkach możesz uzyskać oczywiście fantastyczną stylizację paznokci. Nie każda kobieta lubi jednak oddawać się w ręce obcej osoby. Wtedy zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest uzupełnienie swoich “zapasów” i stworzenie “centrum stylizacji paznokci” we własnym domu. Zobacz, w co trzeba się zaopatrzyć, aby móc samodzielnie zrobić “manicure jak z salonu”.

Co jest potrzebne do stylizacji paznokci?

Wydaje Ci się, że do wykonania eleganckiej stylizacji w domu musisz się zaopatrzyć w bardzo wiele sprzętów i produktów? Zapewniamy, że większość rzeczy, które wymienimy, z pewnością masz już w swojej kosmetyczce! Zobacz, jak w prosty sposób możesz przygotować się do samodzielnego wykonywania manicure. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę absolutnych must have - sprawdź, czy masz je wszystkie, a jeśli nie… Na końcu tekstu znajdziesz podpowiedź, gdzie możesz je kupić!

Sprzęty do przygotowania płytki

Etap przygotowania płytki jest niezmiernie istotny i to od niego w dużej mierze zależy trwałość stylizacji paznokci. Składa się na niego szereg czynności - przede wszystkim nadanie kształtu płytce i jej zmatowienie, a także usunięcie i/lub usunięcie skórek. Spodziewamy się, że masz już w swoim domu niemal wszystko to, co niezbędne, by przygotować paznokcie do dalszych zabiegów. Nożyczki, pilnik, blok polerski, patyczek i - ewentualnie - cążki są raczej podstawowymi sprzętami każdej kobiety. Napiszemy więcej - niektóre paznokciomaniaczki mają je wręcz zawsze przy sobie, w podręcznej kosmetyczce!

Produkty do stylizacji paznokci

Jeśli chodzi o produkty do stylizacji paznokci, tu lista będzie już nieco dłuższa. Warto ją jednak dostosować do swoich potrzeb, ponieważ nie wiemy, jaką technikę manicure chociażby preferujesz. W przypadku stylizacji hybrydowej potrzebne Ci będą inne produkty niż do klasycznej. Jeśli natomiast chcesz przedłużać paznokcie, musisz się zaopatrzyć w nieco bardziej zaawansowane preparaty. Dla ułatwienia, poniżej przedstawimy te kosmetyki, które warto mieć w swoim niezbędniku, gdy wykonuje się manicure hybrydowy. Dlaczego tak zrobiliśmy? Otóż, hybrydy są obecnie najbardziej popularne!

Aceton/remover

Jeżeli chcesz wykonywać we własnym domu stylizację paznokci, musisz pamiętać także o tym, by zawsze poprzedzić to dokładnym usunięciem poprzedniej! Jeśli preferujesz manicure klasyczny, przyda Ci się remover, natomiast do hybryd potrzebny będzie aceton, który rozpuszcza lakier.

Cleaner

Cleaner to produkt, który najczęściej stosuje się tuż po zmatowieniu płytki. Jego głównym celem jest odtłuszczenie paznokci i usunięcie wszelkich ewentualnych zanieczyszczeń. Bez tego produktu nie uda Ci się stworzyć manicure, który będzie maksymalnie trwały i spektakularny.

Baza do paznokci

Kolejnym niezbędnym produktem jest baza do paznokci. W zależności od rodzaju Twojej płytki i tego, co chcesz z nią zrobić, możesz wybrać m.in. witaminową, wzmacniającą czy budującą. Generalnie, baza służy zwiększeniu trwałości stylizacji, ochronie płytki, a także jej wzmocnieniu.

Top do paznokci

Bazę aplikujemy przed malowaniem paznokci, natomiast top - na samym końcu stylizacji. Ten lakier nawierzchniowy “zamyka” proces stylizacji, przedłuża trwałość manicure oraz - w zależności od jego rodzaju - nabłyszcza (lub matowi) płytkę.

Lakier/lakiery do paznokci

Ile lakierów do paznokci potrzebujesz? Tyle, ile tylko zamarzysz! Niektóre paznokciomaniaczki wciąż “powtarzają” ten sam manicure. Inne natomiast eksperymentują z coraz innymi kolorami. Decyzja należy już tylko do Ciebie!

Primer

Primer to produkt, który nie jest obowiązkowy podczas wykonywania stylizacji, ale świetnie odtłuszcza płytkę oraz zmienia jej PH, co wpływa na przyczepność masy. Primery dzielą się na bezkwasowe - delikatniejsze - oraz kwasowe - do zadań specjalnych.

Lampa do utwardzania płytki

Jeśli planujesz wykonywać stylizację hybrydową, lampa do utwardzania płytki to Twój absolutny must have! Bez niej nie utrzyma Ci się żaden produkt do stylizacji paznokci, więc koniecznie zaopatrz się w ten sprzęt, aby móc cieszyć się manicure długie tygodnie!

AllePaznokcie - tam znajdziesz wszystko do paznokci!

Ile z tych produktów masz już w swoim domu? Jesteśmy przekonani, że choć kilka z nich już od dawna znajduje się w Twojej kosmetyczce, ale nawet jeśli nie - nic straconego! Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca w sieci, które oferuje szeroki wybór świetnych jakościowo produktów, koniecznie wejdź na AllePaznokcie.pl. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystko to, co niezbędne do manicure (i nie tylko)!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.