Chcesz mieć piękne, gładkie włosy? Wystarczy paczka… żelatyny!

Z pewnością słyszałaś o zabiegu laminowania włosów. Jest on bardzo popularny wśród gwiazd i oferują go wszystkie profesjonalne salony fryzjerskie. Problemem jest cena: może wynieść nawet kilkaset złotych! My podpowiadamy, jak możesz wykonać laminowanie we własnym zakresie i wydać na to zaledwie kilka złotych. Będzie Ci potrzebna odżywka i… paczka żelatyny.

Dlaczego żelatyna?

Żelatyna jest bardzo bogatym źródłem protein, dlatego aplikowana bezpośrednio na włosy świetnie je odżywia. Dodatkowym efektem laminowania kosmyków przy użyciu żelatyny jest wyprostowanie niesfornych pasm, nadanie im objętości i dodanie blasku. Naprawdę warto spróbować!

Jak to zrobić?

Cały zabieg jest bardzo prosty do wykonania. Przygotuj sobie paczkę żelatyny, miseczkę, gorącą wodę i odrobinę odżywki. Zacznij od nalania wody do miseczki (wystarczy kilka łyżek stołowych) i wsypania do niej żelatyny. Całość dokładnie wymieszaj, aż uzyskasz papkę. Następnie dodaj kilka kropli swojej ulubionej odżywki do włosów i gotowe.

Miksturę nałóż na świeżo umyte włosy, dokładnie wsmarowując ją we wszystkie pasma, szczególnie u nasady. Przy okazji możesz wykonać przyjemny masaż skóry głowy, który poprawi krążenie i wzmocni efekt odżywienia. Papkę trzymaj na włosach przez około pół godziny.

Następnie wystarczy już tylko zmyć żelatynę z włosów. Może to trochę potrwać, dlatego lepiej udaj się pod prysznic. Najkorzystniej będzie użyć letniej lub nawet zimnej wody, bo to pozwoli domknąć łuski włosowe i zatrzymać w kosmykach składniki odżywcze.

Efekt zabiegu jest piorunujący. Twoje włosy wyraźnie się wygładzą, dlatego jeśli masz naturalnie kręcone pasma, będzie musiała rzadziej używać prostownicy. Kosmyki zyskają na objętości i będą przepięknie lśnić.

Nie za często

Zabieg laminowania włosów żelatyną jest bardzo korzystny dla kosmyków, ale może im też zaszkodzić. Stanie się tak, jeśli będziesz go powtarzać zbyt często. W zupełności wystarczy jedna sesja miesięcznie, maksymalnie raz na dwa tygodnie.

W przypadku częstszego laminowania może dojść do efektu tzw. przeproteinowania włosów, czyli ich nadmiernego odżywienia. Wówczas pasma zaczną się puszyć, będą mocno przesuszone i staną się łamliwe, a tego przecież nie chcesz.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.