Co na odrosty? Wybierz metodę dla siebie

Antoni Kwapisz
01.07.2024

Żadna z nas nie lubi odrostów, natomiast trudno ich uniknąć, ponieważ są naturalnym efektem wzrostu włosów. Odrost to nic innego jak włosy tracące kolor po farbowaniu. Proces ten zaczyna się u nasady, przez co Twoja fryzura może prezentować się mało efektownie już po 3-4 tygodniach od koloryzacji. Jak radzić sobie z odrostami? Sprawdzone metody krótko omawiamy w naszym poradniku.

Domowa koloryzacja

Jeśli odrosty pojawiają się u Ciebie bardzo szybko, to jest w pełni zrozumiałe, że nie chcesz często odwiedzać fryzjera z uwagi na wysokie koszty. Spróbuj więc domowej koloryzacji, wybierając markowe farby, których nakładanie nie jest wcale takie trudne. Koniecznie poproś o pomoc przyjaciółkę lub mamę.

Profesjonalne farbowanie

Finanse nie grają roli? W takim razie sięgnij po najskuteczniejszą metodę walki z odrostami, czyli regularne wizyty u fryzjera. Jeśli chcesz zupełnie wyeliminować problem odrostów, to powinnaś decydować się na koloryzację nawet raz w miesiącu. Pamiętaj jednak, że nie jest to obojętne dla zdrowia Twoich włosów.

Szampony i odżywki koloryzujące

Szampony i odżywki koloryzujące to prosta metoda radzenia sobie z odrostami, która nie jest też tak obciążająca dla włosów jak koloryzacja. Takie preparaty możesz kupić w dobrej drogerii czy np. w salonie fryzjerskim i stosować je samodzielnie. Efekt nie jest może spektakularny, natomiast szampon czy odżywka rzeczywiście maskuje odrost i tym samym wydłuża okres między koloryzacjami.

Korektory do odrostów

Jest to bardzo fajny sposób na zamaskowanie odrostów, szczególnie w okresie, kiedy nie masz czasu na wizytę u fryzjera, czyli np. w czasie wakacji. Korektory dobiera się pod kątem koloru pasm. Gwarantują natychmiastowy efekt, który utrzymuje się do momentu umycia głowy.

Fryzury maskujące odrosty

Są takie fryzury, które skutecznie maskują odrosty, by wymienić tylko luźne upięcia, fale czy tekstury. W ukryciu odrostów pomaga również robienie przedziałka z boku, a nie na środku głowy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie