Dermokosmetyki do skóry dojrzałej

Jerzy Biernacki
04.02.2019

Cera dojrzała wymaga specjalnej pielęgnacji. Warto do niej wybrać produkty z wysokim stężeniem składników aktywnych, takie jak kosmetyki Sesderma. Dermokosmetyki pozwalają na wnikanie dobroczynnych substancji do głębszych warstw skóry, a ponadto nie uczulają i są pozbawione konserwantów. Widoczne oznaki starzenia się powinny być niwelowane jak najszybciej, gdyż zapobieganie im jest o wiele łatwiejsze niż ich redukowanie później.

Charakterystyka cery dojrzałej

Zdefiniowanie cery dojrzałej jest zależne przede wszystkim od upływu czasu. W pewnym wieku cera traci elastyczność i zachodzą w niej charakterystyczne zmiany. Ten typ nie może być więc stawiany na równi ze skórą normalną, suchą czy wrażliwą, gdyż każda z nich, po osiągnięciu pewnego wieku będzie wymagała pielęgnacji przeznaczonej dla skóry dojrzałej. Zaburzenia w produkcji kolagenu sprawiają, że policzki zaczynają tracić elastyczność, pojawiają się pierwsze zmarszczki (np. tzw. kurze łapki w kącikach oczu) oraz przebarwienia. Powiększa się także bruzda nosowo-wargowa. Warto zaznaczyć, że starzenie się skóry może zostać przyspieszone poprzez niewłaściwą pielęgnację, brak odpowiedniego nawodnienia organizmu, dietę ubogą w składniki odżywcze, stres, nadużywanie alkoholu oraz palenie papierosów.

Linia Deases do pielęgnacji skóry dojrzałej

Wśród kosmetyków Sesderma, do pielęgnacji skóry dojrzałej przeznaczona jest linia Deases. Pozwala ona redukować widoczne oznaki starzenia się, ze względu na wykorzystanie innowacyjnego składnika - DMAE, który jest odpowiedzialny za pobudzanie włókien mięśniowych. Dzieje się to za pomocą stymulacji acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika, którego niedobór prowadzi do utraty jędrności skóry. Dzięki zawartości DMAE, dermokosmetyki pobudzają fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu, dzięki czemu cera napina się, a zmarszczki niwelują.

Linia Reti Age Sesderma

Linia Reti Age kosmetyków Sesderma przeznaczona jest do cery dojrzałej i opiera się na wykorzystaniu retinolu, czyli witaminy A. Zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu, dzięki wzrostowi aktywności fibroblastów i podniesieniu produkcji kolagenu. Z kolei złuszczające działanie retinolu wpływa na poprawienie tekstury cery oraz ujednolicenie jej kolorytu. Kwas hialuronowy, obecny w kosmetykach, wspomaga efektywność witaminy A i niweluje podrażnienia.

źródło: https://www.sesderma.pl

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.