Dlaczego hybrydy odpadają?

Mateusz Rąbalski
03.03.2020

Optymalna długość utrzymywania się lakieru hybrydowego na paznokciach wynosi nawet 5 tygodni. Zdarza się jednak, że okres ten ulega znacznemu skróceniu i lakier odpada nawet po tygodniu od aplikacji. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje, że hybrydy odpadają i co najważniejsze: jak można się przed tym uchronić?

Dobór odpowiedniej lampy

Po pierwsze, przyczyną mogą być nieprawidłowo dobrane lampy do hybryd. Lampy UV i LED o zbyt słabym natężeniu światła niestety nie będą dostatecznie mocno utwardzały lakieru, a to zdeterminuje jego trwałość. Nawet najlepszej jakości lakiery hybrydowe nie będą więc trzymały się dobrze płytki paznokcia, jeśli zastosujemy odpowiednią lampę. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim, możemy być pewne tego, że lampy do hybryd, które mają już po kilka lat, na pewno nadają się do wyrzucenia. Po drugie, już na etapie zakupu należy postarać się o wybór takiej lampy, która będzie miała moc dostosowaną do swojego przeznaczenia. Słabsze lampy są do hybryd, mocniejsze natomiast do paznokci robionych metodą żelową.

Dobór preparatów i akcesoriów od jednego producenta

Kolejną sprawą odpowiedzialną za to, że hybrydy szybko odpadają  w całości lub odpryskują w części jest to, że każdy z elementów do stylizacji pochodzi od innego producenta. Warto skupić się na kupowaniu bazy pod hybrydy, lakierów oraz top coat’ów od jednego, sprawdzonego dostawcy. Zaleca się, aby również i lampa pochodziła od tego samego producenta, co resztą akcesoriów i preparatów do robienia manicure. 

Jak długo trzymać paznokcie pod lampą?

Poza doborem preparatów oraz akcesoriów, ważne są również nasze zwyczaje. Po pierwsze, należy mieć wyczucie odnośnie tego, jak długo utwardzać lakier na paznokciach. Jeśli będziemy robić to zbyt krotko, lakier będzie się marszczył (szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z lakierami o mocnym pigmencie). Jeśli paznokcie będą trzymane pod lampą zbyt krotko, wówczas warstwa lakieru może zwyczajnie pęknąć.

Jakie zabiegi są zakazane przed zrobieniem manicure hybrydowym?

Kolejną istotną rzeczą, która może powodować zbyt szybkie odpadanie hybryd to nieodpowiednie przygotowanie paznokci do zabiegu. Najlepiej jest na dzień przed zabiegiem nie stosować żadnych zmiękczaczy do skórek ani oliwek. Niewskazane jest również moczenie rąk w żadnych preparatach ani robienie im masek. Dodatkowo, paznokcie z którymi rozpoczynamy zabieg musza być idealnie suche i odtłuszczone.

 Umiejętne usuwanie skórek

Warto również wiedzieć, że za zniszczenie hybryd odpowiadają czasami nieodpowiednio usunięte skórki z płytki paznokcia. Zapowietrzają hybrydy i powodują ich łatwiejsze odchodzenie od płytki. Skórki nie powinny być zalewane ani primerem ani tym bardziej samym lakierem!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.