Dlaczego powinnaś regularnie chodzić do kosmetyczki?

Mateusz Rąbalski
15.09.2020

Wiele z nas wyszukuje w Internecie poradników na temat domowych sposobów pielęgnacji skóry, włosów czy paznokci. Robimy to, bo nie możemy sobie pozwolić na częste odwiedzanie gabinetu kosmetycznego. Nikt jednak nie mówi o tym, że trzeba być w nim stałym gościem. Nawet jeśli świetnie sobie radzisz z samodzielnym dbanie o swój wygląd, to i tak powinnaś regularnie chodzić do kosmetyczki – choćby na podstawowe zabiegi, jak manicure, pedicure, peeling mechaniczny itp. Dlaczego to takie ważne? Kilka argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Wizyta u kosmetyczki poprawia nastrój

I jest to zdecydowanie najlepszy powód, by raz na jakiś czas pozwolić sobie na taką wizytę. Każdy zabieg kosmetyczny stanowi ucztę nie tylko dla ciała, ale też dla umysłu, pozwalając Ci się odprężyć, na kilka chwil zapomnieć o problemach, poczuć, że ktoś się Tobą opiekuje i chce dla Ciebie jak najlepiej. Nie zapominajmy, że relaks ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, pomagając w redukcji szkodliwe kortyzolu, potocznie nazywanego hormonem stresu.

Nie ma przypadku w tym, że wiele pań odwiedzających gabinety kosmetyczne traktuje „swoje” kosmetyczki, jak przyjaciółki, powierniczki sekretów oraz osoby, którym można się po prostu wygadać.

Dowiesz się czegoś o swojej skórze

Regularne odwiedzanie gabinetu kosmetycznego jest świetnym sposobem na to, aby jeszcze skuteczniej dbać o swoje ciało domowymi metodami. Specjalistka podpowie Ci, jaki masz rodzaj cery, jak powinnaś ją pielęgnować, czego absolutnie unikać. Dzięki temu nie będziesz popełniać prostych błędów, przez które do tej pory trudno było Ci osiągnąć satysfakcjonujące efekty.

Poznasz techniki pielęgnacyjne

Podczas zabiegu w gabinecie kosmetycznym możesz obserwować, co robi kosmetyczka i spróbować odtworzyć te czynności we własnej łazience. Nic też nie stoi na przeszkodzie, abyś poprosiła kosmetyczkę o krótki instruktaż z pokazaniem Ci różnego rodzaju technik ułatwiających pielęgnowanie skóry w domowym zaciszu. Być może okaże się, że do tej pory np. źle wykonywałaś oczyszczanie manualne czy nieprawidłowo zmywałaś makijaż.

Specjalistka w porę zauważy niepokojące zmiany skórne

A to może Ci uratować zdrowie, w skrajnym przypadku nawet życie! Doświadczona i wykształcona kosmetyczka czy jeszcze lepiej kosmetolog, z pewnością zwróci uwagę na różnego rodzaju zmiany, które powinny zostać skonsultowane z lekarzem. Mogą one wskazywać np. na chorobę nowotworową (czerniak) czy immunologiczną.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.