Idealna opalenizna? Sprawdź, jak ją uzyskać

Skóra muśnięta słońcem nieodłącznie kojarzy się z latem. Jeśli zamierzasz w tym roku oddać się kąpielom słonecznym, sprawdź jak uzyskać idealną opaleniznę. Skorzystaj z poniższych wskazówek, by wraz z nadejściem gorących dni w pełni korzystać ze słońca.

Idealna opalenizna to skóra w złotobrązowym odcieniu. Chociaż nie każdy opala się łatwo, istnieją mimo wszystko sposoby na uzyskanie takiego efektu.

Stopniowo przyzwyczajaj skórę do słońca

Chcąc osiągnąć złocistobrązowy odcień karnacji, należy przyzwyczajać do tego skórę stopniowo. Kąpiele słoneczne rozpocznij zatem od krótkich seansów, by z dnia na dzień wydłużać czas przebywania na słońcu. Zamiast leżeć „plackiem”, lepiej postaw na aktywne opalanie – słońce dotknie twoją skórę nawet wtedy, gdy będziesz grać w piłkę czy frisbee.

Stosuj kosmetyki do opalania

Jeśli zależy ci na idealnej opaleniźnie, wspomóż się specjalnymi kosmetykami do opalania. Preparaty takie nie tylko zawierają system filtrów przeciwsłonecznych, ale przede wszystkim przyspieszają proces opalania, a także przedłużają trwałość nabytego złotobrązowego odcienia skóry. Przykładowo, Karotenowy Balsam do Opalania NIVEA Sun zawiera ekstrakt karotenowy i witaminę E, zapewniając skórze zdrowy blask i opaleniznę utrzymującą się przez wiele tygodni.

Na rynku dostępnych jest wiele takich specyfików, np. w formie balsamów czy olejków. Dzięki temu z łatwością dobierzesz formułę odpowiadającą na twoje potrzeby i oczekiwania.

Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej

Wiele osób rezygnuje ze stosowania kremów z filtrem, ponieważ obawia się braku opalenizny. Nic bardziej mylnego – żaden preparat nie jest w stanie w 100% zablokować przenikania promieniowania słonecznego. Stosowanie kremów z odpowiednio wysokim filtrem, takich jak np. preparaty przeciwsłoneczne NIVEA, przyczynia się do zmniejszenia szkodliwości działania promieniowania UVA i UVB.

Pamiętaj, by krem z filtrem przeciwsłonecznym aplikować co 2-3 godziny, a w szczególności po kąpieli w wodzie lub gdy spocisz się czy wytrzesz ciało ręcznikiem. Zwróć również uwagę, by preparat rozsmarować równomiernie na wszystkich częściach ciała narażonych na działanie słońca.

Wspomóż się kosmetykami po opalaniu

Tak jak ważne jest stosowanie preparatów przeznaczonych do opalania, istotną rolę odgrywa pielęgnacja ciała po kąpieli słonecznej. Dzięki temu idealny złotobrązowy kolor skóry utrzyma się znacznie dłużej.

Do posłonecznej pielęgnacji skóry polecane są kosmetyki zapewniające odpowiedni poziom nawilżenia. Dzięki temu skóra nie łuszczy się, jest przyjemna i miękka w dotyku.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.