Jak dbać o skórę w okresie pandemii? Kilka łatwych wskazówek

Mateusz Rąbalski
21.12.2020

Trwająca pandemia COVID-19 nie służy pielęgnacji skóry. Salony i gabinety kosmetyczne są okresowo zamykane, a do tego dochodzi jeszcze ciągły stres, który ma fatalny wpływ na organizm i tym samym na urodę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś poświęciła sobie trochę czasu – nawet 2-3 razy w tygodniu. Jak dbać o skórę w okresie pandemii? Sprawdź te wskazówki.

Dużo ruchu na świeżym powietrzu

Wiele z nas niestety o tym zapomina, tymczasem ciągłe siedzenie w domu i w biurze powoduje, że skóra zaczyna matowieć oraz się przesuszać – sprzyja temu ogrzewanie pomieszczenie. Dlatego koniecznie znajdź codziennie pół godziny na spacer. Wybierz się do lasu, do parku, wszędzie tam, gdzie możesz być blisko natury, ale z dala od innych ludzi.

Domowe zabiegi kosmetyczne

Tutaj masz do wyboru mnóstwo zabiegów, do których wykonania potrzebujesz produktów dostępnych w Twojej kuchni. Poszukaj w Internecie (również na naszym portalu) przepisów na domowe maseczki, wcierki do włosów, napary czy oczyszczające peelingi. Są one bezpieczne dla skóry, a naprawdę potrafią zdziałać cuda.

Od czasu do czasu pozwól sobie na wizytę w gabinecie kosmetycznym

Póki gabinety są otwarte, to warto korzystać z fachowej pomocy kosmetyczki, a najlepiej kosmetologa. Nie musisz odwiedzać gabinetu co tydzień. Pozwól sobie natomiast na wizytę raz na np. 2 miesiące. Specjalistka przyjrzy się Twojej cerze, zdiagnozuje drobne problemy, zaproponuje Ci odpowiedni zabieg oraz podpowie, jak powinnaś dbać o skórę w tym trudnym okresie.

Nie zapominaj o odpowiedniej diecie

Skutkiem ubocznym pandemii niestety jest to, że przybieramy na wadze. Nie tylko więcej jemy i mniej się ruszamy, ale też chętnie zajadamy stres niezdrowymi produktami, w tym słodyczami. To prędzej czy później odbije się na kondycji Twojej skóry. Dlatego poświęć kilkanaście minut na ułożenie „pandemicznego” jadłospisu.

W Twojej diecie powinny królować kiszonki, owoce, warzywa, oleje roślinne oraz ryby morskie. Są to cenne źródła witamin z grupy B, witaminy C oraz witamin ADEK. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe mają zbawienny wpływ na wygląd skóry, włosów i paznokci, ale też poprawiają samopoczucie i wspierają układ odpornościowy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.