Jak przedłużyć trwałość zapachu perfum latem?

Mateusz Rąbalski
08.09.2023

Każda z nas ma ten problem, że po porannym spryskaniu się perfumami już po kilku godzinach nie czujemy ich zapachu – a to prowadzi do kłopotliwych sytuacji, zwłaszcza latem i w środkach komunikacji publicznej. Na szczęście są sprawdzone sposoby na to, aby przedłużyć trwałość zapachu perfum. Kilka z nich omawiamy w naszym poradniku.

Wybieraj odpowiednie miejsca

Najważniejsze jest to, aby nie spryskiwać perfumami przypadkowych miejsc. Wybieraj te, gdzie najmocniej pulsuje krew. Są to przede wszystkim szyja, nadgarstki, dekolt, zgięcia łokci i kolan oraz okolice za uszami i między piersiami.

Pamiętaj o nawilżaniu skóry

Zapach perfum utrzymuje się najdłużej na dobrze nawilżonej skórze, dlatego koniecznie przyjrzyj się temu zagadnieniu. Jeśli Twoja skóra jest mocno przesuszona, to w pierwszej kolejności zafunduj jej kurację nawilżającą, niekoniecznie w gabinecie kosmetycznym.

Spryskaj włosy

Wiele pań nie praktykuje tego sposobu, tymczasem włosy są świetnym nośnikiem zapachu. Warto przed wyjściem do pracy psiknąć kilkakrotnie perfumami w powietrze i przejść przez wytworzoną mgiełkę.

Wybieraj odpowiednie perfumy

Nie chodzi tylko o ich jakość, ale też rodzaj i nuty zapachowe. Spośród perfum dostępnych na przeciętną kieszeń najlepszą trwałością charakteryzują się wody perfumowane. Z kolei jeśli chodzi o zapachy, to latem staraj się wybierać nuty kwiatowe, a unikać tych owocowych i ciężkich.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie