Jak stosować olej rycynowy na rzęsy?

Mateusz Rąbalski
01.06.2022

Rzęsy nie mają z nami łatwego życia. Codziennie katujemy je tuszem, a wieczorem agresywnym detergentem do demakijażu. Nic dziwnego, że wiele z nas narzeka na przerzedzenie rzęs, ich wypadanie i ogólnie nieciekawy wygląd. Świetnym sposobem na szybkie przywrócenie rzęsom dobrej kondycji jest stosowanie oleju rycynowego. Sprawdź, jak go poprawnie używać.

Dlaczego warto stosować olej rycynowy?

Olej rycynowy jest naturalnym kosmetykiem do pielęgnacji rzęs, który może Ci zastąpić nawet najdroższe produkty drogeryjne. Przede wszystkim odżywia mieszki włosowe, wzmacniając rzęsy i przywracając im naturalną gęstość oraz elastyczność. Dodatkowo olej rycynowy ma właściwości przyciemniające, dlatego możesz go traktować, jako naturalny substytut tuszu.

Oczywiście nie licz na cuda. Olej nie sprawi, że Twoje rzęsy nagle zyskają dwukrotnie większą objętość. Na pewno jednak się odbudują po latach męczenia ich kosmetykami i środkami do demakijażu.

To warto wiedzieć

Olej rycynowy możesz kupić w każdej aptece – kosztuje około 10 złotych.

Jak poprawnie używać oleju rycynowego na rzęsy?

Najważniejsze jest to, aby nakładać go na rzęsy wieczorem, tuż przed pójściem spać. Dzięki temu składniki zawarte w oleju rycynowym zdążą się dobrze wchłonąć, a efekty pojawią się szybciej i będą bardziej spektakularne. Rano pamiętaj natomiast o zmyciu oleju wacikiem nasączonym ciepłą wodą – w przeciwnym razie nie uda Ci się wykonać makijażu (tusz nie będzie się przyczepiać do rzęs).

Olej rycynowy na rzęsy nakładaj przy użyciu szczoteczki po tuszu, która wcześniej powinna zostać dokładnie umyta. Rób to powoli, nabieraj odżywkę małymi partiami, aby olej nie skapnął Ci na powiekę czy tym bardziej do oka (może podrażniać spojówki).

Efekty stosowania oleju rycynowego na rzęsy powinny być widoczne po około 2 tygodniach. Zaleca się, aby stosować tę odżywkę codziennie przez około miesiąc, a w przypadku bardzo zniszczonych rzęs nawet przez 3 miesiące.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.