Jak usunąć włoski z nosa? Wypróbuj te metody

Antoni Kwapisz
07.10.2020

Włoski wystające z nosa są bardzo nieestetyczne, dlatego należy się ich na bieżąco pozbywać. Większość kobiet robi to standardową metodą, czyli po prostu wyrywa niesforne włoski pęsetą. Czy jednak wiesz, że może to być niebezpieczne dla Twojego zdrowia? Wyrywanie skutkuje powstawaniem drobnych ranek, które mogą dać początek infekcji bakteryjnej. Na szczęście są inne, znacznie lepsze i bezpieczniejsze metody. Sprawdź, jak łatwo i bez bólu usunąć włoski z nosa.

Krem do depilacji

Zacznij od tej metody, bo jest zdecydowanie najłatwiejsza i najmniej czasochłonna. Dobry krem do depilacji szybko poradzi sobie z włoskami wyrastającymi z nosa. Pamiętaj tylko, że musi to być krem przeznaczony do twarzy – nie ten, którego używasz do nóg czy miejsc intymnych! Dodatkowo radzimy wcześniej wykonać próbę uczuleniową, aby mieć pewność, że skutkiem użycia kremu nie będą podrażnienia.

Maszynka

Na rynku są dostępne specjalne maszynki do golenia włosków wystających z nosa. Są bardzo małe, dlatego bez problemu dostaniesz się do dziurek i skrócisz niechciane owłosienie. Ta metoda wymaga precyzji i stalowych nerwów oraz pewnej ręki. Jej wadą jest też to, że zabieg niestety trzeba często powtarzać – zwykle nawet dwa razy w tygodniu.

Wybielanie

Nie słyszałaś nigdy o wybielaniu włosków w nosie? To całkiem fajna metoda, którą szczególnie polecamy kobietom mającym problem z delikatnym wyrastaniem włosków. Jeśli jest ich niewiele i nie chcesz ich usuwać, to możesz je po prostu rozjaśnić – wówczas nie będą widoczne. Ten zabieg można wykonać w gabinecie kosmetycznym lub przeprowadzić samodzielnie przy użyciu specjalnego kremu rozjaśniającego. Po nałożeniu odczekaj 10 minut i dokładnie spłucz krem wodą. Efekt będzie widoczny niemal natychmiast – w razie potrzeby możesz powtórzyć zabieg.

Trymer

Sprawdza się lepiej niż maszynka, a co najważniejsze umożliwia przycięcie włosków blisko nasady, dzięki czemu proces ich odrastania będzie nieco wolniejszy. Trymer jest łatwy w użyciu, na pewno nie zrobisz sobie nim krzywdy i szybko nabierzesz wprawy w operowaniu tym przyrządem. Najprostsze trymery do nosa można kupić za około 50 złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.