Jak wybrać salon fryzjerski? 5 szczegółów, na które powinnaś zwrócić uwagę

Pewnie tak jak większość kobiet masz „swojego” fryzjera, jednak po kolejnej wizycie możesz stwierdzić, że to już nie to. Oczekujesz czegoś nowego, kreatywności, masz po prostu ochotę na zmianę. Wtedy pojawia się problem, bo znalezienie dobrego salonu fryzjerskiego – szczególnie przy ograniczonym budżecie – nie jest wcale takie proste. Jak ocenić fachowość fryzjera, aby nie podjąć zbyt dużego ryzyka? Podpowiadamy 5 szczegółów, na które powinnaś zwrócić uwagę, zanim pozwolisz specjaliście chwycić za nożyczki.

  1. Wygląd salonu – po okładce nie ocenia się książki, ale salon fryzjerski już tak. Jeśli salon od wejścia przypomina ruinę, to naprawdę nie ma sensu wchodzić do środka. W dzisiejszych czasach wizerunek jest bardzo ważny i jeśli właściciel salonu nie dba o wygląd swojego biznesu, to znaczy, że albo nie ma na to pieniędzy (czyli nie ma klientek), albo nie przykłada większej wagi do jakości swoich usług. Nie rozważaj tego – po prostu zrezygnuj.
  2. Wnętrze salonu – profesjonalny salon fryzjerski to nie tylko miejsce do wykonania nowej fryzury, ale także oaza relaksu. Masz się w nim czuć komfortowo, może nawet luksusowo. Dlatego zwróć uwagę na atmosferę panującą w salonie. Chaos, włosy walające się po podłodze, brzydki chemiczny zapach, brak poczekalni i wieszaka, ogólny brud – to nie są dobre sygnały. Owszem, fryzjerzy mogą być bardzo zajęci, ale to nie zwalnia ich z obowiązku dbania o wygląd swojego miejsca pracy.
  3. Zachowanie fryzjera – jeśli byłaś umówiona na wizytę, to fryzjer musi powitać Cię w drzwiach i zaproponować coś do picia. W ten sposób udowadnia, że naprawdę poświęci Ci cały swój czas. Nie jest to wcale przesada, ponieważ w profesjonalnych salonach bardzo dba się o dobre relacje z klientkami i ich pozytywne samopoczucie. Jeśli wchodzisz do salonu i wszyscy to ignorują, świadczy to o braku profesjonalizmu lub zwykłej kultury u pracowników.
  4. Rozmowa z fryzjerem – właśnie – rozmowa! Fryzjer nie może ignorować tego, co do niego mówisz. Niedopuszczalne jest postępowanie w stylu: proszę usiąść, a ja już zaczynam strzyżenie. Fryzjer musi wysłuchać klientki, zasugerować jej pewne rozwiązania, a zanim w ogóle chwyci nożyczki, ocenić stan włosów. To bardzo ważne, ponieważ profesjonalista powinien zwrócić klientce uwagę, że jej włosy są np. mocno zniszczone i przed koloryzacją przyda im się zabieg odbudowy.
  5. Fachowość fryzjera – sama nie musisz być fryzjerką, aby móc ocenić, czy fryzjer ma odpowiednie umiejętności. Zwracaj uwagę na szczegóły. W dobrym salonie każdy zabieg jest poprzedzany myciem głowy klientki, chyba że sobie tego wyraźnie nie życzy. Następnie zwróć uwagę, czy fryzjer korzysta z rękawiczek jednorazowych, czy używa sterylnych przyrządów (powinien przy tobie wyjąć nożyczki ze sterylizatora lub z folii), czy jest schludnie ubrany. Już po pierwszych ruchach nożyczkami można ocenić, czy fryzjer wie, co robi – powinny być one pewne, a Ty nie możesz czuć żadnego bólu, szarpania czy wyrywania pasm.

Prawdziwym testem dla umiejętności fryzjera jest jednak efekt końcowy. Pamiętaj, że jeśli nie będziesz zadowolona z wykonanej fryzury i będzie to ewidentnie wina fryzjera, masz prawo

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.