Jak wykorzystać wodę z suszarki do prania?

Mateusz Rąbalski
11.05.2023

W wielu polskich domach można już znaleźć czy to suszarki, czy pralko-suszarki. Taki sprzęt bez wątpienia jest bardzo przydatny, oszczędzając mnóstwo czasu, który dziś trzeba poświęcić na rozwieszenie prania. Rzeczy wyjęte z suszarki praktycznie od razu można włożyć do szafy. Po suszeniu zostaje jednak sporo wody, której nie warto wylewać do kanalizacji. Sprawdź, jak ją sensownie wykorzystać.

Do żelazka

Woda z suszarki do prania jest wodą destylowaną, bardzo miękką, dlatego świetnie nadaje się do żelazka. Pozwoli uniknąć kamienia w żelazku, a przy tym zaoszczędzić wodę z wodociągu. Koniecznie spróbuj!

Do podlewania kwiatów

Woda, którą normalnie wylewasz, śmiało może posłużyć do podlewania wszystkich roślin w domu, a nawet w ogrodzie. Jest czysta, miękka, dzięki czemu naprawdę fajnie sprawdza się do podlewania również delikatnych okazów.

Do przygotowania domowych detergentów

Czy wiesz, że z wody po suszeniu ubrań możesz przygotować skuteczny detergent do mycia piekarnika, płyty indukcyjnej, a nawet kabiny prysznicowej i baterii w łazience? Wystarczy dodać do niej kilka kropel soku z cytryny i 2-3 łyżeczki sody oczyszczonej.

Do zrobienia płynu do spryskiwaczy

To powinno zainteresować Twojego partnera. Podpowiedz mu, żeby zamiast kupować gotowy płyn do spryskiwaczy, zainwestował w koncentrat i wykorzystał wodę z suszarki. Taka mikstura będzie równie skuteczna w oczyszczaniu szyby jak zwykły płyn. Co ważne, można tutaj przygotować zarówno własny płyn zimowy, jak i letni.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.