Jak zachować piękną fryzurę na dłużej? Sprawdzone sposoby

Mateusz Rąbalski
31.07.2020

Poświęcasz kilkadziesiąt cennych minut na ułożenie świetnej fryzury, ale już po kilku godzinach od wyjścia z domu wyglądasz tak, jakbyś nigdy nie była u fryzjera. Znasz to? No pewnie – większość z nas ma taki sam problem. Na szczęście można coś na to poradzić i wcale nie trzeba tutaj wydawać mnóstwa pieniędzy na profesjonalne kosmetyki modelujące i utrwalające. Kilka bardzo prostych i zadziwiająco skutecznych wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Suszenie na szczotce

Jeśli układasz fryzurę zaraz po umyciu włosów, to pamiętaj, aby zawsze robić to na szczotce. Ten sposób wykorzystuje każdy profesjonalny fryzjer, a z powodzeniem można po niego sięgnąć także w domowej łazience. Ustaw suszarkę na średnią temperaturę, opcjonalnie włącz funkcję jonizacji i nabieraj kolejne pasma na okrągłą szczotkę. W ten prosty sposób dodasz fryzurze objętości i przedłużysz jej trwałość nawet o kilka godzin.

Stop puszeniu

Puszenie się włosów jest częstą przyczyną, dla której skrzętnie ułożona fryzura po krótkim czasie wygląda fatalnie. Może to być efekt podwyższonej wilgotności powietrza, działania klimatyzacji czy choćby noszenia wełnianego szalika. Skutecznym sposobem na zapobiegnięcie puszeniu się włosów jest wtarcie w nie olejku, na przykład arganowego. Możesz również użyć gotowego olejku w sprayu, który kupisz w każdej dobrej drogerii. To działa cuda!

Pianka dobra na wszystko

Pianki do stylizacji włosów są o tyle fajne, że nie dają efektu mokrych pasm oraz nie powodują, że fryzura wygląda nienaturalnie, jak w przypadku zwykłego lakieru. Użyj pianki nie tylko w celu zwiększenia trwałości fryzury, ale także po to, aby dodać jej objętości. To super sposób zwłaszcza dla posiadaczek cienkich pasm, które chciałyby nieco unieść je u nasady.

Wypróbuj suchy szampon

Być może nie wiesz o tym, że o wiele łatwiej stylizuje się tzw. dwudniowe włosy, czyli takie, które nie były myte przez co najmniej dwa dni. Zawierają bowiem naturalne sebum, które pozwala dużo skuteczniej utrwalić fryzurę. Oczywiście musisz się też czuć w niej komfortowo, dlatego sprytnym sposobem na pogodzenie efektownego wyglądu z higieną jest zastosowanie suchego szamponu tuż przed stylizacją.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.