Jak zapuścić włosy? Nie zapominaj o tych zasadach

Antoni Kwapisz
12.01.2021

Zapuszczanie włosów to dla Ciebie koszmar? Wielokrotnie już próbowałaś, ale za każdym razem poddawałaś się na finiszu, bo nie miałaś już cierpliwości i nie mogłaś poradzić sobie z układaniem fryzury? Tym razem może Ci się udać, o ile zastosujesz się do tych kilku podstawowych zasad. Sprawdź, jak zapuścić włosy, by szybko osiągnąć wymarzony efekt.

Zacznij od pielęgnacji skóry głowy

Aby Twoje włosy rosły szybciej muszą być dobrze odżywione, a za to odpowiada skóra głowy. To ona transmituje składniki odżywcze do cebulek włosowych oraz ma bezpośredni wpływ na stan mieszków włosowych. Pierwszym krokiem na drodze do zapuszczenia włosów jest więc zadbanie o skórę głowy. W tym celu masuj ją przy każdym myciu oraz codziennie np. oglądając serial. Używaj dobrej odżywki oraz co najmniej raz w tygodniu szamponu z detergentem, który usunie sebum oraz inne zabrudzenia ze skalpu.

Dieta

To, co jesz ma bezpośredni wpływ na stan Twoich włosów, a także tempo ich wzrostu. W diecie nie może zabraknąć naturalnych źródeł cynku, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E. Jedz więc dużo ryb morskich, sięgaj po kiszonki, orzechy (w tym migdały), suszone owoce. Stroń natomiast od słodyczy i produktów bogatych w tłuszcze zwierzęce.

Pielęgnacja

Aby Twoje włosy szybciej rosły nie możesz zostawić ich samopas. Regularnie używaj odżywki, wypróbuj również metodę mycia OMO, czyli odżywka-mycie-odżywka. Pamiętaj o tym, aby prawidłowo szczotkować włosy – rób to zawsze od końcówek w kierunku nasady głowy, co zapobiega wyrywaniu kosmyków.

Nigdy nie kładź się spać w mokrych włosach – to sprzyja ich łamaniu podczas snu, przez co rano na poduszce znajdujesz mnóstwo kosmyków. Staraj się też ograniczać korzystanie z agresywnych kosmetyków do stylizacji, jak lakiery czy żele oraz rzadziej sięgaj po prostownicę czy lokówkę.

Rada

Susząc włosy rób to przy pomocy chłodnego nadmuchu oraz korzystaj z funkcji jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się pasm.

Gdy Twoje włosy będą już dość długie zacznij wiązać je miękką gumką (nigdy recepturką) lub bawełnianą chustą. Nie dopuszczaj do tego, aby końcówki dostawały się w mechanizm zamka od kurtki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.