Jak zdjąć hybrydę z paznokci w domu?

Jerzy Biernacki
10.06.2020

Hybryda to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Jej zaletą jest przede wszystkim świetna trwałość. Podczas gdy zwykły manicure niszczy się już po kilku dniach (zwłaszcza, jeśli dużo stukasz w klawiaturę), paznokcie hybrydowe mogą cieszyć oko spokojnie przez 10-14 dni. To, co jest atutem tej metody, dla wielu pań bywa również poważnym problemem, gdy z jakiegoś powodu trzeba pozbyć się manicure hybrydowego. Oczywiście można to zlecić kosmetyczce, ale za taki zabieg przyjdzie zapłacić nawet 30 złotych. Na szczęście hybrydę można zdjąć z paznokci również we własnym domu. Jak? Sprawdź w naszym poradniku.

Co Ci będzie potrzebne?

Przede wszystkim czysty aceton lub – jeśli dbasz o swoje palce – klasyczny, markowy zmywacz do paznokci na bazie acetonu. Polecamy to drugie rozwiązanie, ponieważ zmywacze są mniej agresywne i tym samym bezpieczniejsze dla skóry.

Bezpośrednio przed zabiegiem usunięcia hybrydy nasmaruj skórki wokół paznokci oliwką, co pozwoli nie tylko je zmiękczyć, ale również zapewni im dodatkową ochronę przed agresywnym działaniem acetonu.

Następnie nalej zmywacz do miseczki i mocz w niej palce przez kilka minut. Po tym czasie lakier hybrydowy powinien być już na tyle zmiękczony, że bez problemu usuniesz go wacikami kosmetycznymi. Jeśli jest inaczej, dodatkowo nasącz waciki zmywaczem.

Na sam koniec użyj drewnianego patyczka do zdrapania resztek lakieru hybrydowego z paznokci. Po zakończeniu zabiegu nie zapomnij o nałożeniu na paznokcie i skórki warstwy oliwki lub kremu nawilżającego. Zwracamy również uwagę na to, iż stan paznokci po usunięciu hybrydy jest ściśle uzależniony od jakości lakieru, jaki został użyty do wykonania manicure. Na przyszłość staraj się więc wybierać takie gabinety kosmetyczne, w których stosuje się wyłącznie markowe produkty.

A może frezarka?

Z pewnością wiesz, że w profesjonalnych gabinetach hybrydę z paznokci zdejmuje się przy pomocy specjalnej frezarki. Jest to o wiele szybsza metoda. Taką frezarkę możesz sobie oczywiście kupić do domu. Będzie to miało sens, jeśli regularnie wykonujesz manicure hybrydowy i równie często chcesz zdejmować lakier. Pamiętaj tylko, że frezowanie bardzo osłabia płytkę paznokcia. Dlatego mimo wszystko rekomenduje drogę „naokoło”, czyli użycie zmywacza z acetonem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.