Jakie efekty daje depilacja laserowa?

Antoni Kwapisz
24.12.2020

Depilacja laserowa to obecnie najbardziej skuteczny zabieg usuwający owłosienie. Po przeprowadzeniu pełnego cyklu ze zbędnymi włoskami można pożegnać się na stałe. Mimo popularności i niewątpliwych zalet z laserową depilacją nadal wiąże się jednak sporo wątpliwości. Najczęściej powtarzające się zagadnienia to: czy to trwała depilacja, cena zabiegów oraz ich bezpieczeństwo. Odpowiadamy na powracające pytania i rozstrzygamy najważniejsze kwestie.

  1. Jak działa depilacja laserowa?
  2. Trwałość zabiegu depilacji laserowej
  3. Trwała depilacja - cena

Trzeba koniecznie zaznaczyć, że ostateczny efekt zależny jest od rodzaju lasera, rodzaju skóry oraz włosa, dlatego też u różnych osób wyniki po poszczególnych seriach mogą być odmienne.

Jak działa depilacja laserowa?

Laserowa depilacja przeprowadzana jest zawsze po uprzedniej konsultacji, na której oceniany jest stan i typ skóry oraz włosów. Na tej podstawie dobierana jest właściwa częstotliwość lasera. Sam zabieg polega na uszkadzaniu mieszków włosowych oraz cebulek znajdujących się w fazie wzrostu, w taki sposób, by całkowicie wstrzymać proces ich odrastania. Całość jest bezinwazyjna i bezpieczna, a wiązka lasera nie wpływa na sąsiednie tkanki. W przypadku zabiegu, jakim jest trwała depilacja, cena zależy od liczby powtórzeń w serii.

Trwałość zabiegu depilacji laserowej

Zależnie od tego, jak gruby i ciemny jest włos, pierwsze efekty widoczne mogą być już po kilkunastu dniach od zabiegu. Ilość włosków zmniejsza się wtedy przeciętnie o około 30%. Niektóre panie przez około dwa tygodnie mogą mieć wrażenie, że zarost odrasta, w rzeczywistości jednak poszczególne włosy wysuwają się z mieszków włosowych, a później wypadają. Odrastają te włoski, których pierwszy zabieg nie wyeliminował. W zależności od kwestii indywidualnych od całkowitej gładkości dzielić nas może kilka zabiegów. Przyjąć można, że lepsze efekty osiąga się na włosach grubych i ciemnych.

Czy efekty depilacji laserowej są na zawsze? Niestety, nie można tego zagwarantować. Zdarza się, że po upływie roku - dwóch trzeba przeprowadzić jeszcze jeden zabieg przypominający. W takiej sytuacji skuteczność szacuje się na 95%. Dla wielu osób depilacja laserowa oznacza jednak wieloletnie efekty.

Trwała depilacja - cena

W zależności od tego, jakiego obszaru ciała dotyczy i z ilu zabiegów składa się trwała depilacja, cena może się wahać od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Najtańsze są zabiegi na twarz, szyję i kark oraz pachy. Nieco więcej zapłacimy za tułów, ramiona oraz pachwiny. W wielu gabinetach oferujących trwałą depilację liczyć można na cenę promocyjną przy zakupieniu pakietów na kilka części ciała.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.