Kosmetyki ze śluzem ślimaka to wielki hit. Jak działają?

Marek Szydełko
12.05.2022

Jeśli śledzisz nowości na rynku drogeryjnym, to na pewno natknęłaś się na kosmetyki ze śluzem ślimaka. Brzmi obrzydliwie, ale okazuje się, że te kosmetyki są wielkim hitem. Nic dziwnego, skoro mają bardzo szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry i pomagają na liczne problemy urodowe. Dowiedz się, jak działają kosmetyki ze śluzem ślimaka.

Co zawiera śluz ślimaka?

Śluz ślimaka to wyjątkowo cenny kosmetyk, który jest źródłem wielu substancji mających korzystny wpływ m.in. na ludzką skórę. Warto tutaj wymienić chociażby alantoinę, która łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się ran. Do tego dochodzi kolagen i elastyna, czyli białka, która ujędrniają skórę i poprawiają jej elastyczność.

W śluzie ślimaka znajdziemy również kwas glikolowy, który wykazuje działanie złuszczające, motywując organizm do odbudowy zniszczonej skóry.

Ponadto śluz ślimaka dostarcza skórze witamin A, C i E (pełniących funkcję przeciwutleniaczy) oraz kwas hialuronowy, czyli naturalny składnik skóry, odpowiadający za jej nawilżenie i jędrność, a z czasem niestety usuwany z organizmu.

Jak pozyskuje się taki śluz?

Uspokajamy: nie odbywa się to kosztem cierpienia ślimaków. Śluz pozyskuje się od mięczaków hodowlanych, które mają zapewnione warunki bytowe zbliżone do naturalnych. Nie trzeba robić im krzywdy, pobieranie śluzu odbywa się w sposób całkowicie nieinwazyjny, co jednak podnosi koszty całej operacji – i dlatego kosmetyki ze śluzem ślimaka są dość drogie.

Komu można polecić kosmetyki ze śluzem ślimaka?

Po takie kosmetyki powinny sięgać przede wszystkim panie z cerą dojrzałą, które zauważają już u siebie dość głębokie zmarszczki i chcą zahamować procesy starzeniowe skóry.

Kosmetyki ze śluzem ślimaka mogą być bardzo dobrym wyborem również dla dziewcząt i młodych kobiet, które zmagają się z trądzikiem i różnego rodzaju podrażnieniami. Śluz doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry wrażliwej oraz alergicznej.

Kosmetyki zawierające śluz ślimaka są wskazane również do pielęgnacji skóry suchej, popękanej, atopowej, zmęczonej, z przebarwieniami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie