Wykonanie makijażu permanentnego bardzo często okazuje się nazbyt pochopnie podjętą decyzją, a uzyskany efekt nie zawsze jest zgodny z naszymi oczekiwaniami. Niedokładnie wykonany lub przerysowany trwały makijaż brwi, możemy jednak skutecznie usunąć przy pomocy specjalnych preparatów lub laseroterapii. Którą z metod wybrać? Podpowiadamy, jak pozbyć się niechcianego makijażu permanentnego brwi!
Zabiegi usuwania makijażu permanentnego stały się w ostatnim czasie niemalże tak samo popularne jak zabiegi jego wykonywania. Z tego powodu coraz więcej klinik i gabinetów kosmetycznych posiada je w swojej ofercie. Wybór konkretnej metody usuwania makijażu permanentnego jest uzależniony od wielu czynników - w tym koloru i głębokości umiejscowienia pigmentu, kształtu i lokalizacji makijażu permanentnego oraz indywidualnych czynników anatomicznych. W Klinice Miracki w Warszawie metodę usuwania lub korekty makijażu permanentnego ustala się za każdym razem indywidualnie z lekarzem podczas konsultacji. Szczegółowa analiza przeprowadzona w porozumieniu ze specjalistą pozwala dobrać optymalną metodę, która zapewni dobre efekty i ograniczy ryzyko pojawienia się ewentualnych skutków ubocznych.
W klinikach medycyny estetycznej lub wybranych gabinetach kosmetycznych możemy spotkać się ze specjalnym, płynnym preparatem, który wprowadza się w górne warstwy naskórka, aby został pochłonięty przez skórę, w której znajduje się pigment. W wyniku działania preparatu pigment zostaje zmiękczony, kumuluje się i stopniowo wydostaje na powierzchnię skóry w formie strupków. Wprowadzony pod skórę preparat rozpoczyna kompleksowy proces regeneracji, który pozwala usunąć niechciane kreski, bez szpecących blizn. Aby skutecznie usunąć makijaż permanentny brwi przy pomocy preparatów, potrzeba około 3-4 zabiegów wykonywanych z 4-8 tygodniową przerwą. Dodatkowo miejsce po usuniętym makijażu trzeba pielęgnować specjalnym kremem w trakcie procesu gojenia.
Laseroterapia to współcześnie nie tylko jeden z chętniej wykonywanych, lecz także skuteczniejszych zabiegów w walce z różnymi mankamentami urody. Wiązka światła laserowego, emitowana przez głowicę lasera, zostaje zaabsorbowana przez pigment znajdujący się w makijażu, co pozwala rozbić barwnik na drobne cząsteczki i skutecznie usunąć go spod powierzchni skóry. Tak samo, jak w przypadku usuwania makijażu preparatem, proces regeneracji skóry trwa kilka tygodni, a zabiegi należy powtórzyć w kilku seriach - każdy kolejny zabieg coraz bardziej rozjaśnia skórę, aż do momentu całkowitego ,,wyczyszczenia” jej z barwnika. Wiele kobiet obawia się wykonywania zabiegów laserowych na twarzy, ze względu na strach przed poparzeniem skóry lub całkowitą utratą włosów. Wiązka światła laserowego nie uszkadza jednak w żaden sposób ani skóry, ani cebulki włosa, w związku z czym nie ma powodu do obaw przed laseroterapią. Zabieg laserowy, który pobudza skórę do regeneracji, sprawia również, że brwi odzyskują swój dawny kształt, bez ryzyka powstania szpecących blizn. W Klinice Miracki w Warszawie usuwanie makijażu permanentnego wykonywane jest przy pomocy najnowocześniejszego i najbezpieczniejszego lasera PicoSure oraz przez doświadczonych w tej dziedzinie specjalistów, co pozwala dodatkowo zmniejszyć ryzyko skutków ubocznych.
Komunikat prasowy